Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akvizice Unipetrolu možná bude dokončena až začátkem roku 2005

Akvizice Unipetrolu možná bude dokončena až začátkem roku 2005

24.11.2004 9:30
Autor: 

Polská společnost PKN Orlen (vítěz tendru na privatizaci Unipetrolu s částkou 99 Kč na akcii) zopakovala, že akvizice Unipetrolu může být dokončena až začátkem roku 2005 kvůli průtahům v získání souhlasu regulačních orgánů Evropské unie. PKN uvedla, že stále jedná s EU o slovních formalitách oficiální žádosti o schválení převzetí.

Konečná žádost by měla být podána hned, jakmile komise odsouhlasí obsah jejího návrhu. Poté má Evropská komise lhůtu 30 dnů na rozhodnutí, zda s akvizicí souhlasí, tento termín ale může být odložen až o další čtyři měsíce v případě, že si EK vyžádá další materiály. Zdroj: Bloomberg.

Tomáš Gatěk, Patria Finance


Váš názor
  • Díra v rozpočtu v roce 04 !
    24.11.2004 12:38

    PKN opět nesklamala. Jaké další výmluvy přednese začátkem roku 05 - špatný slovosled žádosti? Citované průtahy nejsou na straně EU ale černý Petr je na straně PKN. Proč ještě nepožádala o posouzení akvizice? Je to důsledek vyšetřování společnosti PKN doma v Polsku, kde je tato aféra nazývána "ORLENGATE". Jak dlouho bude naše socialistická vláda tolerovat průtahy ze strany PKN? Jaké jsou sankční podmínky smlouvy mezi FNM ČR a PKN ORLEN, je ve smlouvě stanoven závazný harmonogram převzetí? Podle vývvoje lze konstatovat, že smlouva neobsahuje žádné konkrétní termíny převzetí a ani úhrady, nebo má tato smlouva tajné dodatky, které umožňují takovéto nehorázné průtahy. Těším se na další vývoj této kauzy.
    PaPaja
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y