Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Index S&P poprvé po třech týdnech zaváhal, pokles dolaru a opětovný růst ropy sehrály hlavní roli

Index S&P poprvé po třech týdnech zaváhal, pokles dolaru a opětovný růst ropy sehrály hlavní roli

22.11.2004 14:45
Autor: 

Pokles amerického dolaru přibrzdil tři týdny trvající eufórii na americkém trhu a investoři v uplynulém týdnu vybrali první zisky. Krom klesajícího dolaru a nepříliš optimistického komentáře šéfa Fedu se ke slovu přihlásila ropa, která se opět šplhá k 50 USD. Bankovní tituly na páteční prohlašení Alana Greenspana ve Frankfurtu ohledně vývoje schodku běžného účtu reagovaly poklesem a případné zatraktivnění americké měny dalším zvyšováním úrokových měr je nedělá příliš atraktivními.

Naopak díky nárůstu cen ropy se dařilo energetickým společnostem, kterým se zvedly ceny v návaznosti na dlouhodobě nižší odhady teplot v nadcházející zimní „topné sezóně“. Nižší atraktivitu však podle posledního vývoje vykazuje sektor elektrických výrobců a stavebních firem. Čtvrtletní výsledky nejvíce zklamaly akcionáře společnosti Medtronic Inc., když po jejich oznámení výrobce srdečních stimulátorů ztratil 9,5 %. Největší spojení maloobchodních řetězců pomohlo k nárůstu akcií Sears, Roebuck & Co poté, co Kmart Holding oznámil převzetí za 11 miliard dolarů. Vznikne tak třetí největší obchodní řetězec v USA.

Dobré odhady na výsledky soudních žalob proti výrobcům cigaret očekávají analytici Prudential Equities a Goldman Sachs a tak jejich doporučení zní kupovat akcie Altria Group, která je mateřskou společností Philip Morris USA. Analytici taktéž očekávají, že se společnost rozdělí na tři subjekty. Akcie Altria Group v minulém týdnu vzrostly o 6,1 %. Sečteno, podtrženo se index S&P propadl o 1,2 %, index Dow Jones ztratil 0,8 % a Nasdaq klesl o 0,7 %. Roman Koděra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.04.2026
11:24Akciové trhy vykazují skromné zisky. Pokračuje rotace do polovodičů, ropa zůstává drahá  
8:50Rozbřesk: Nuda na koruně trvá
8:45Příměří v Libanonu, nervozita kolem modelu Mythos a pád Netflixu  
6:07Eisman k tenzím na private equity a credit a defenzivních pohybech na akciovém trhu
16.04.2026
17:36Jak nyní zafunguje jeden doposud poměrně spolehlivý kontrariánský signál?
16:10Prodeje Cybertrucku drží nad vodou Muskovy firmy. Běžní zákazníci se mu vyhýbají
15:13Čipy pro umělou inteligenci ženou TSMC vpřed, firma čeká v 2026 růst tržeb nad 30 %  
14:15Největší průmyslové IPO v USA od roku 1999. Madison Air debutuje na burze
13:57Patria Finance uvádí první korunově zajištěnou investici do atraktivních světových akcií. Je součástí vstupu KBC na rapidně rostoucí trh ETF v Evropě
13:55Zlevnění se vyplatilo. PepsiCo hlásí silné čtvrtletní výsledky
12:27Tuzemská inflace je druhá nejnižší v EU
12:23Akcie Allbirds vzrostly díky AI za jediný den o 582 procent. Paralela s dot-com bublinou je zjevná, varuje Jakub Blaha
10:51Evropské akcie pokračují vzhůru opatrným tempem, poté co Amerika zdolala maxima  
10:48Ve věku 89 let zemřel Mark Mobius, průkopník investování na rozvíjejících se trzích
10:00CSG hlásí nový kontrakt za 300 milionů eur
9:43Poptávka po AI zůstává odolná. TSMC zlepšila výhled tržeb
8:57Rozbřesk: Uhlík na hranicích EU přestává být teorie. CBAM má první cenu
8:56Komerční banka, a.s.: Regulatorní informace - Hlavní akcionáři KB k 31.3.2026 (1Q 2026)
8:50CSG získává velkou zakázku, ECB bude se sazbami vyčkávat a Madison Air Solutions vstoupila na burzu  
6:01Analytický radar: Colt CZ roste díky vyšší marži, širší integraci i stabilnějšímu byznysu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data