Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa doplatila na silnou měnu, zámořští exportéři nejvíce

Evropa doplatila na silnou měnu, zámořští exportéři nejvíce

18.11.2004 18:04
Autor: 

Tržby z druhé strany Atlantiku budou o to nižší, o co bude měna evropské silnější. Její další zhodnocování pocítily evropské burzy poklesem těch společností jejichž tržby tvoří jejich zámořské pobočky. Mezi ně patřily Vokswagen AG a Lafarge SA. Na britských ostrovech i přes pokles maloobchodních tržeb se index FTSE udržel v plusu. Největší pokles postihl prodejce spotřební elektroniky, společnost Dixons. Nedařilo se ani prodejci kojeneckého zboží Mothercare Plc.

V zemi galského kohouta se nedařilo Credit Agricole SA poté, co největší francouzská banka oznámila pokles zisku ve třetím čtvrtletí o 0,3 %. Špatné zprávy přinesla i společnost SAP AG, když vedení společnosti oznámilo, že společnost bude potřebovat další rok dosáhnout ziskovosti. Naopak o 6 procent rostly akcie největší evropské cateringové společnosti Sodexho Alliance SA, když roční zisk vzrostl o 13 %. Reuters Plc. dnes rostl v návaznosti na zprávy, že jejich obchodní platforma Instinet je na prodej. Do sedla se vrátila společnost Alstom, když její vedení oznámilo nižší ztrátu a také se společnost ohradila proti investičnímu doporučení Deutsche Bank, která vydala 15/11 doporučení sell a cílovou cenu 0,18 EUR, když jako hlavní důvod uvedla obavy z nesplácení finančních závazků zre strany společnosti.

Roman Koděra, Patria Direct


Váš názor
  • A bude hur.
    19.11.2004 2:28

    Ano dollar zcela urcite pokori hranici 1,40USD/Eu. Mr.Snow jasne dava najevo sarkozymu ze Evropa uz se nepoveze v zavesu americke ekonomiky a bude se muset starat o rozvoj svych ekonomik sama. Pocita se ze Snow bude intervenovat u Cinanu aby zhodnotili svuj podhodnoceny Yen a dostali tak ostatni asijske meny pod svoji kontrolu. Ano pocita se s dalsim VYRAZNYM poklesem dolaru a pokud se ECB nezacne starat sama, bude klesat dokud nezacne EU panikarit.Ani Frantici,ani Nemci a Japonci si nebudou lecit sve ekonomiky na ukor US obcanu. Uz ne. Myslim ze EU exporteri zacnou brzy potit krev.A nemyslete si ze se to netyka Ceska vyvazejici do EU....az zacne propousteni v Nemecku,Francii tak tam nekoupi od Vas ani mleko a jogurty. Podela se to vsechno ve znameni KRIZE.
    hyronx
Aktuální komentáře
13.07.2026
6:03Wood: Úvahy o konci americké výjimečnosti jsou notně přehnané
12.07.2026
9:22Víkendář: Greenspan předpovídal inflaci 4,5 % a 8% výnosy z desetiletých amerických státních dluhopisů
11.07.2026
9:21Víkendář: Greenspan se evidentně mýlil, akcie nebyly v roce 1996 nijak nadhodnocené
10.07.2026
17:39Nemělo by se nyní více mluvit o nesprávném monetárním kurzu?
16:08Bylo by nebezpečné vědět, proč centrální banky jednají tak, jak jednají?
14:10Analytici otáčejí. Očekávání zisků evropských firem rostou nejrychleji za dva roky  
12:22Perly týdne: Červená karta pro Američany a klesající dynamika akcií malých firem
11:02Volkswagen spouští jednu z největších proměn ve své historii. Omezí výrobu i nabídku modelů
10:51Techy korigují včerejšek, ale trhy mezitím podporuje obnovení jednání s Íránem  
10:41ExxonMobil může těžit z návratu geopolitických rizik. Má prostor pro růst akcií  
9:24O easyJet se rozhořel boj. Apollo nabídlo víc než konkurence a získalo podporu vedení
9:01Rozbřesk: Polská centrální banka drží sazby, Glapiński se nebrání podzimnímu snížení
8:54Babiš otevřel debatu o IPO Letiště Praha, ČNB varuje před návratem inflace a optimismus kolem AI se vrací  
6:04Nejvýnosnější akciový trh roku? Jižní Koreu sesadila Nigérie
09.07.2026
17:25Pracují nyní trhy pro Fed nebo proti němu? A jak dopadnou testy nových monetární myšlenek?
16:06Existují skutečně důvody pro zvedání sazeb?
14:14SK Hynix míří na Nasdaq. O jeden z největších burzovních debutů v historii je obrovský zájem  
14:01Nápojový kolos PepsiCo zvýšil čtvrtletní zisk, u růstu tržeb překonal odhady
13:58Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data