Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přehled devizového trhu: zloty, forint, slovenská koruna

Přehled devizového trhu: zloty, forint, slovenská koruna

05.11.2004 9:20
Autor: 

Polský zlotý ve čtvrtek oslabil vůči euru a posílil k americkému dolaru. Kurz USD/PLN začínal na 3,3578 a končil na 3,3420, vůči euru po ranních 4,2996 uzavíral na 4,3082, v pozdějším obchodování ale zlotý posílil až na 4,2945. Vůči koši měn uzavíral zlotý 9,47% nad paritou. Podporu zlotému poskytl svým prohlášením ministr financí M.Gronicki, který díky růstu produktivity v průmyslu vidí možnost posílení zlotého až na úroveň 4,00 EUR/PLN, aniž by to způsobilo exportérům problémy. Dnes by polská měna mohla dále posílit a to v reakci na včerejší prohlášení ministra.

Forint včera vůči euru mírně posílil, když po ranních EUR/HUF 245,53 uzavíral na 245,30. Posílení maďarské měny se připisuje guvernéru centrální banky Z.Jaraimu, který by nyní souhlasil s částí navrhovaného kontroverzního zákona o centrální bance. Jeho vyjádření tak snížilo napětí mezi bankou a premiérem. Státní rozpočet bude dnes zveřejněn až po uzavření trhu a jeho vliv se projeví až v pondělí. Dnes čekáme spíše stagnaci.

Slovenská koruna si včera voči euru pripísala ďalšie zisky, keď sa posunula z otváracej úrovne 39,880 na 39,865 EUR/SKK. Bol za tým zvýšený záujem zahraničných, najmä londýnskych bánk. I dnes má priestor na posilnenie, proti by však mohol hrať lacný dolár, ktorý by mohli nakupovať klienti. Kurz koruny voči doláru sa včera kótoval pod 31 USD/SKK, čo je najnižšia úroveň za posledných osem rokov. Na dnes sme pre kurz koruny voči euru stanovili pásmo od 39,80 do 39,95 EUR/SKK.

ČSOB - denní finanční zpravodaj


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky
13:29Gundlach: Nechci nic mít s tím, co za posledních šest měsíců posílilo o více než 100 %
13:07Volkswagen oseká až 100 tisíc pracovních míst, omezí investice a zavře závody v Německu
11:40Perly týdne: Komoditizace umělé inteligence a zlato ke konci roku na 4 900 dolarech
11:05Technologie dál táhnou trhy dolů. Plošný optimismus o AI se rozpadl do dílčích témat  
10:15Samsung a SK Hynix se chystají oznámit investice v řádu stovek miliard dolarů
8:48Rozbřesk: Úspěch státních spořicích dluhopisů? Dobrá zpráva jen napůl
8:44Apple zdražuje, technologické akcie reagují poklesem. Futures jsou v červeném  
6:06Walmart jako kombinace růstu a defenzivy, které přeje technický obraz  
25.06.2026
22:01Micron dnes vévodil zámořskému trhu  
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum
12:43EK: Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům
12:18Micron doručil nekompromisní výsledky, nedostatek pamětí může trvat roky  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data