Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa se ospale posouvá výše... DJ STOXX 50 přidává 0,48 %

Evropa se ospale posouvá výše... DJ STOXX 50 přidává 0,48 %

01.11.2004 10:48
Autor: 

V předvečer amerických prezidentských voleb se evropské burzy pomalu a relativně ospale posouvají výše. Celoevropský index DJ STOXX 50 posiluje o necelého půl procenta, německý DAX 30 je +0,42 % a francouzský CAC 40 (navzdory svátku všech svatých) přidává 0,42 %. Zbytek evropských trhů je na tom velmi podobně, nizozemský AEX je +0,06 %, švýcarský SMI přidává 0,37 % a britský FTSE 100 posiluje dokonce o necelé procento. Futures kontrakty jsou velmi nerozhodné – Dow Jones future obchoduje +0,1 %, Nasdaq 100 future ztrácí 0,20 % a širší S&P 500 future je v podstatě beze změny. Ropa se po pátečním oslabení znovu dere vzhůru a nyní dosahuje ceny 52,30 dolaru za barel, euro proti americkému dolaru ztrácí na cenu 1,2738.

DAX 30 – hlavním tahounem růstu jsou utility jako E.ON AG a RWE AG

Deutsche Bank AG – Goldman Sachs snižuje odhady EPS pro rok 2004 na 5,07 EUR z předchozích 5,14 EUR

ABN Amro – čistý zisk za Q3/2004 dosáhl 837 mil. EUR (tržní konsenzus 805 mil. EUR). Provozní výsledky jsou však zklamáním, banka přiznala že hypotéční operace ve Spojených státech jsou v problémech.

Hypovereinsbank AG – banka se dostává do středu negativních informací, výsledky budou oznámeny 4. listopadu 2004. Trh spekuluje nad možností snížení celoročních odhadů hospodářských výsledků.

Petr Žabža, Patria Direct

Zdroj: Bloomberg LP


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.06.2026
17:34Tři „ziskové“ zajímavosti
16:03PODCAST Týdenní výhled: Chaos kolem Íránu, rezignace britského premiéra a Micron v centru pozornosti  
15:16Politický otřes v Británii: Starmer odstupuje z čela, o vedení se hlásí Burnham
14:18Zemřel bývalý šéf Fedu Alan Greenspan
14:12AbbVie převezme Apogee za téměř 11 miliard dolarů. Chce držet krok s rostoucí konkurencí
12:08Trump staví novou celní zeď. Některé země získají výhodu, jiné si pohorší
10:58Zmatečné zprávy kolem Íránu ani pád další britské vlády na trhy vzrušení nepřinesly  
10:43Německo kupuje podíl ve výrobci tanků KNDS před jeho vstupem na burzu
8:56USA a Írán hlásí pokrok, Starmer pod tlakem a ČNB chce zůstat flexibilní  
8:53Rozbřesk: Co mírová jednání na Blízkém východě mohou udělat s českou inflací?
6:02MakroMixér: Wichterle sází na vodu, Ameriku i českou značku. „Bez vývoje skončíte jako subdodavatel“
21.06.2026
9:07Víkendář: Podle Krugmana „Muskovo Ponzi schéma“ jednou padne, ARK Invest to vidí jinak
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data