Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledky hlavních dceřiných společností Unipetrolu v souladu s očekáváním

Výsledky hlavních dceřiných společností Unipetrolu v souladu s očekáváním

27.10.2004 9:53
Autor: 

Hlavní dceřiné společnosti Unipetrolu zveřejnily včera své výsledky za 9M 2004, které předčily naše očekávání na provozní úrovni, na úrovni čistých zisků byly neutrální. Meziroční srovnání většiny dceřiných společností skupiny Unipetrol je ovlivněno (i) změněnými tržními podmínkami (zvláště vývoj trhu s ropou se současným dopadem na příslušná odvětví trhu a (ii) zvýšenou provozní efektivitou v některých z dceřiných společností ovlivněnou (iii) novým provozním modelem České rafinérské (z 51% vlastněná Unipetrolem), pro kterou Unipetrol rafinérie (100% vlastněná Unipetrolem) vykonává prodejní a marketingovou činnost od srpna 2003.

Výsledky jednotlivých dceřiných společností Unipetrolu uvádíme v přiložené tabulce. Tyto výsledky mají význam především pro ty investory, kteří nechtějí využít poprivatizační opce odkupu akcií. Jelikož nevyužití možnosti odkupu souvisí se spekulací na restrukturalizaci společnosti jak z hlediska provozního tak i majetkového ze strany PKN, dnes zveřejněné výsledky budou mít omezený význam i pro tyto investory.

Tomáš Gatěk, Patria Finance


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.04.2026
16:16Pár poznámek k chování zlata
11:33Perly týdne: Ztratily automobilky kontakt s reálnými lidmi?
10:36Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
8:09Tržní houpačka pokračuje. Barclays radí zaměřit se na defenzivu a vybírá konkrétní tituly  
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst