Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Dolar oslabil až na 8měsíční minimum k euru, a to pravděpodobně ještě není všechno...

    Dolar oslabil až na 8měsíční minimum k euru, a to pravděpodobně ještě není všechno...

    26.10.2004 9:24
    Autor: 

    Euro včera dopoledne opět překonalo své osmiměsíční maximum vůči dolaru a kurz EUR/USD zaznamenal dokonce hodnotu 1,2829. V americkém obchodování kurz EUR/USD začínal na 1,2782 a končil na 1,2812. Důvody takového vývoje přetrvávají, deficit obchodní bilance v USA, oslabování růstu a vysoká cena ropy lámající všechny rekordy. Podporu euru také poskytl překvapivý růst německého indexu Ifo. Nálada na dolar je stále negativní a jeho oslabování zřejmě ještě není u konce.

    Do konce týdne bude v Evropě ještě v pátek předběžná inflace. Významnější údaje však zveřejní za Atlantikem. Kromě pravidelných žádostí o podporu v nezaměstnanosti to budou ve středu zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby a hlavně v pátek HDP za 3q04, index nákupních manažerů z Chicaga a konečná hodnota indexu důvěry uni Michigan. Začínají se také blížit prezidentské volby, šance mají oba kandidáti zatím vyrovnané, vítězství Kerryho by zřejmě dolar dále oslabilo. Dnes ale předpokládáme jen mírné ztráty pro dolar, v průběhu týdne by pak kurz EUR/USD měl již nad 1,275 setrvat. Pro dnešek tedy předpokládáme pohyb v pásmu 1,2750-1,2850.

    ČSOB - denní finanční zpravodaj


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    11.08.2026
    7:57Čistý zisk ČEZ přesáhl za první pololetí 18 miliard, společnost znovu navýšila výhled
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl
    8:50Trhy věří Evropě, geopolitická rizika však zůstávají ve hře  
    6:07PREVIEW: ČEZ by měl vykázat slabší provozní výsledky. K růstu zisku ale pomůže konec windfall tax  
    09.08.2026
    8:35Víkendář: Nebojte se, Warsh ve skutečnosti nemá velení
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    16:00USA - Prodeje starších domů