Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přehled devizového trhu: zlotý, forint, slovenská koruna

Přehled devizového trhu: zlotý, forint, slovenská koruna

20.10.2004 9:12
Autor: 

Polský zlotý pokračoval v posilování vůči oběma hlavním světovým měnám, kurz EUR/PLN po ranních 4,2819 končil na 4,2774, měnový pár USD/PLN otevíral na 3,4385 a uzavíral na 3,4165. Vůči koši měn končil zlotý 9,07% nad paritou. Polská měna přitom včera posilovala až do zveřejnění výrobních cen a průmyslové výroby. Jejich hodnoty snížily očekávání růstu sazeb na říjnovém zasedání centrální banky, a zlotý proto do konce obchodování část svých zisků smazal. Další důležité údaje, maloobchodní tržby a jádrová inflace, budou zveřejněny až v pátek. Do té doby očekáváme další mírné zhodnocování zlotého.

Forint včera pokračoval v posilování vůči euru. Podporou mu bylo pondělní prohlášení guvernéra Z.Jaraie, že centrální banka musí postupovat při uvolňování měnové politiky uvážlivě. Současné sazby tak zůstávají pro zahraniční investory i po jejich snížení atraktivní, zvláště když se předpokládá do konce roku maximálně jedno další snížení, a to nejvíce o 25 bps. Kurz EUR/HUF včera začínal na 247,20 a končil na 246,40. Doznívání včerejšího trendu očekáváme i dnes. Ve středu nejsou zveřejněny žádné údaje, nejbližší zajímá čísla budou až v pátek a to srpnová inflace, která může naznačit směr dalšího vývoje měnové politiky. Zatím se zdá, že po snížení sazeb objevila řada dalších zahraničních investorů vysoký úrokový výnos s přijatelným rizikem a že forint bude i nadále posilovat.

Nič dôležité sa na slovenskom devízovom trhu nestalo ani včera. Koruna sa pohybovala len v rámci veľmi úzkeho pásma 39,90 - 39,94 EUR/SKK. Obchodovaniu momentálne chýba impulz a ten na trh nepríde ani dnes. Ekonomický kalendár je prázdny. Parlament rozhodol, že o šestici zákonov upravujúcich reformu zdravotníctva, ktoré prezident nepodpísal, sa bude znovu znovu hlasovať vo štvrtok. Ani to však nebude v najbližších dňoch kurzotvorný faktor, keďže očakávame ich opätovné schválenie. Kurz koruny by tak mal zostať v pásme od 39,90 do 40,05 EUR/SKK a sledovať by mal najmä na vývoj v regióne.

ČSOB - denní finanční zpravodaj


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.06.2026
16:29PODCAST Týdenní výhled: Trojice problémů tížící trhy a rekordní IPO SpaceX  
15:19Nový „největší problém“, umělá inteligence a Fed
12:03AI teprve začíná, tvrdí Huang. Výprodej techu je podle něj šance na nákup  
11:25Míra nezaměstnanosti v Česku klesá. Ale jen opticky
11:09Zatímco v Evropě doznívá propad akcií, Amerika se po víkendu bude snažit zvednout  
10:39Růst japonské ekonomiky v prvním čtvrtletí po zpřesnění dat zrychlil méně
10:29Léky na obezitu míří za hranice USA. Eli Lilly a Novo Nordisk cílí na globální trh, klíčovou roli sehraje cena
10:08Průmyslová výroba v Česku v dubnu zrychlila meziroční růst na 1,5 procenta
9:30Největší italská banka Intesa nabídla 30,6 miliardy eur za domácího rivala Monte dei Paschi di Siena
9:18Rozbřesk: Rychlý růst cen nemovitostí v Česku asi zpomalí zejména v nejdražších lokalitách
8:51AI rally slábne, eskalace na Blízkém východě zvyšuje nervozitu a do toho se čekají vyšší sazby Fedu  
6:01Zapomenutý gigant s obřím dluhem. Může Xerox investory překvapit?  
07.06.2026
10:42Víkendář: Jak zamezit opakování inflace sedmdesátých let
06.06.2026
9:28Víkendář: Ponaučení pro centrální banky – vyvarujte se velkých akcí
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Nezaměstnanost