Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
CEZ: Mládek se opět opět vyslovil pro prodej 16% státního podílu v ČEZu

CEZ: Mládek se opět opět vyslovil pro prodej 16% státního podílu v ČEZu

11.10.2004 9:21
Autor: 

Ekonomický poradce premiéra, Jan Mládek, v pátek uvedl, že vláda by neměla privatizovat státní podíl v ČEZu do roku 2010. Nicméně po restrukturalizaci ČEZu může vláda prodat 16% podíl ve společnosti, a to buď přes kapitálové trhy nebo formou tendru. Poradce Mládek neuvedl podrobnější časový rozvrh, ale dodal, že v současné době ohledně prodeje podílu probíhají jednání, ovšem žádné rozhodnutí nebylo učiněno. Mládek se již v minulosti několikrát vyslovil pro prodej 16% podílu. Na druhou stranu ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s ministerstvem financí neočekávají prodej celého státního podílu v ČEZu ani prodej pouze 16% podílu do roku 2006. Zdroj: Bloomberg.

V návaznosti na rozhodnutí vlády z minulého týdne o udělení ročních emisních kreditů ve výši 107,7 mil. tun oxidu uhličitého (mezi lety 2005-2007) ČEZ uvedl, že očekává, že dostane dostatečný počet kreditů, který zajistí nepřerušený provoz bez potřeby dokoupení dalších kreditů. Emise ČEZu v loňském roce dosáhly 35,6 mil. tun ve srovnání s 37 mil. tunami oxidu uhličitého v roce 2000 (tj. před tím, než byla uvedena do provozu JE Temelín). Konečná výše kreditu oxidu uhličitého ještě musí být schválena Evropskou komisí. Zdroj: Bloomberg.

Tomáš Gatěk, Patria Finance


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.05.2026
12:22Kreditní riziko firem zůstává nízké, trh trestá především vlády  
11:00Akcie Snowflake letí nahoru o více než 30 procent. Firma překonala odhady a dál investuje do AWS
10:42Meta nabídne předplatné pro aplikace Facebook, Instagram a WhatsApp
10:17S mírovou dohodou to opět nevychází, tlak na dluhopisy ani akcie však není velký  
9:33Silné výsledky Salesforce nestačily, investory znepokojil slabší výhled
8:48Colt CZ usiluje o Explosii, VIG potvrzuje celoroční výhled a tržní sentiment tíží eskalace na Blízkém východě  
8:46Rozbřesk: Zvýší ECB v červnu úrokové sazby?
6:09Analytici se předhání v optimismu. Podle Goldmanů letos S&P 500 pokoří 8 000 bodů  
27.05.2026
22:01Akcie kolísaly kvůli nejasným signálům z jednání USA a Íránu  
16:35Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR
16:32Traders Talk: Nasdaq letí nahoru, čipy drtí zbytek trhu. Šance ale leží jinde
15:56Colt CZ a estonská firma chtějí vyvíjet technologie proti dronům
15:50Jaké chování dluhopisů má na akcie znatelný dopad?
14:40AI mánie nezastavuje. SK Hynix a Micron poprvé v historii překonaly hodnotu jednoho bilionu dolarů  
14:12Tchaj-wan zadržel trojici pašeráků, kteří měli do Číny tajně dostat servery se zakázanými čipy od Nvidie
13:24Tržní hodnota jihokorejské SK Hynix překonala hranici jednoho bilionu dolarů
13:19Proč akcie energetických společností dál nerostou?
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
16:00USA - Prodeje nových domů