Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přehled devizového trhu: zloty, forint, slovenská koruna

Přehled devizového trhu: zloty, forint, slovenská koruna

07.10.2004 10:02
Autor: 

Polský zlotý včera oslabil vůči oběma hlavním světovým měnám. Ztráty polské měny se připisují vybírání zisků, které převládlo nad očekávaným přílivem peněz ze zahraničí pro privatizaci banky PKO. Kurz USD/PLN začínal na 3,5030 a končil na 3,5157, měnový pár EUR/PLN otevíral na 4,3051 a uzavíral 4,3234. Vůči koši měn končil zlotý 7,36% nad paritou. Ani dnes nebudou zveřejněny žádné významné údaje, zlotý by tak měl pokračovat v mírném oslabování díky vybírání zisků.

Forint ve středu oslabil vůči euru, když zahraniční investoři vybírali ve středoevropském regionu zisky. Deficit rozpočtu, který dosáhl očekávaných hodnot, pohyb měny příliš neovlivnil. Kurz EUR/HUF začínal na 245,21 a končil na 245,72. Dnešní průmyslová výroba by na pohyb měny měla mít jen velmi omezený vliv, důležitější bude spíše aktivita ze zahraničí, a to by mohlo pro forint znamenat další ztrátu.

Ani druhý pokus o prelomenie psychologickej hranice 40 korún za euro nebol včera úspešný. Slovenská koruna síce ráno pod vplyvom zhodnotenia českej meny posilnila na 39,98 EUR/SKK, túto úroveň sa jej však nepodarilo udržať. Londýnske banky začali vyberať svoje zisky a kurz sa posunul na 40,05 EUR/SKK. Na konci dňa sa koruna čiastočne spamätala, keď ratingová agentúra Moody´s vyhlásila, že prehodnotení rating Slovenska smerom k jeho zvýšeniu. Scenár obchodovania pre dnešný deň zrejme zostane nezmenený. Koruna by mal opäť skúšať preraziť 40 EUR/SKK.

ČSOB - denní finanční zpravodaj


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.07.2026
22:04Wall Street povzbudila inflace, a tak technologie opět převzaly iniciativu  
17:16Rozšiřování AI dominance a tečka za dlouhodoou stagnací
15:43Červnová inflace v USA překvapila. Klesla na 3,5 procenta
15:40Jaké jsou skutečné zájmy Číny a jak moc její konkurence ovlivní hospodaření amerických firem?
14:27Citi překonala všechny odhady zisku s tím, jak přestavba pod vedením CEO Fraserové nabírá na obrátkách
14:02Goldman Sachs těžila z tržní volatility, obchodování s akciemi bylo znovu rekordní
14:01IBM po předběžných výsledcích prudce padá. V pre-marketu odepsalo přes 20 %
13:26Obchodní divize Bank of America hlásí nejúspěšnější půlrok v její historii
12:53JPMorgan ve druhém čtvrtletí výrazně překonala očekávání, pomohlo obchodování s akciemi
12:08Ve Spojených státech sílí odpor k datovým centrům, hledají se alternativy
10:15Wells Fargo: Odklon od streamingu by mohl akcie Disney zvednout o 40 procent
9:59Export z Číny díky zájmu o umělou inteligenci vzrostl nejvíce od roku 2021
8:54Rozbřesk: Dvojí čínský šok pro evropská auta
8:35Cena ropy vzrostla nad 85 dolarů, evropské futures ukazují pokles, odpoledne reportují americké banky  
6:05Morgan Stanley: Akciová rally se může rozšířit i mimo technologické giganty  
13.07.2026
22:05Konflikt mezi Íránem a USA opět eskaluje  
17:06Extrémní americká prémie a co „není nemyslitelné“
16:08PODCAST Týdenní výhled: Nové napětí v Hormuzu, americká inflace a začátek výsledkové sezóny  
15:41USA v Hormuzu obnoví blokádu vůči Íránu a budou vybírat poplatky, oznámil Trump
15:05Goldman sází na carry trade. Barclays varuje před návratem volatility  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - CPI, y/y