Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přehled devizového trhu: zlotý, forint, slovenská koruna

Přehled devizového trhu: zlotý, forint, slovenská koruna

01.10.2004 9:21
Autor: 

Kurz polského zlotého byl ve čtvrtek značně volatilní, což se připisuje technickým důvodům. Kurz EUR/PLN začínal na 4,3697 a končil na 4,3601. Větší zisky v souladu s vývojem na eurodolarovém trhu si zlotý připsal vůči dolaru, kde poranních 3,5406 uzavíral na 3,5116. Vůči koši měn uzavíral na 6,97% nad paritou. Dnes lze očekávat stagnaci, na trhu se však může objevit první příliv prostředků za privatizaci banky PKO, a to minimálně zabrání zlotému oslabovat.

Forint včera před zveřejněním běžného účtu vůči euru posílil, když se však objevily pochybnosti o reálnosti hodnot, kurz EUR/HUF se opět vrátil téměř k úvodním hodnotám a to přes částečné ztráty v odpoledních hodinách. Měnový pár EUR/HUF tak včera začínal na 246,74 a končil na 246,80. Dnes očekáváme předvíkendovou stagnaci.Deficit maďarského běžného účtu dosáhl v 2q04 hodnoty 2,12 mld.HUF, což je lepší výsledek, než se čekal. Překvapivě se však očekává, že bude nutná revize, která zvýší objem dovozů. Deficit nyní za posledních 12 měsíců dosahuje 9,3% HDP.

Slovenská koruna končila vo štvrtok mierne slabšia po nákupoch devíz domácimi bankami. Nedostatok impulzov by mal udržať korunu aj dnes v zaužívanom pásme 40,00 až 40,150 EUR/SKK. Dnes budú zverejnené údaje o hospodárení štátu za prvých deväť mesiacov. Napriek tomu, že ministerstvo je na tom lepšie ako okolité krajiny nepredpokladáme výrazný vplyv na trh. Rovnako ani dnes publikované odporúčanie ministra Ruska na kupcu Slovenských elektrární by nemalo priniesť na trh viac vzruchu. V pondelok sa však ho však možno dočkáme v podobe pokračujúcich rozhovorov o štátnom rozpočte na rok 2005.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.12.2025
17:27Ztrácí se výhoda vysokoškolského vzdělání?
16:13Skupina deseti evropských bank založila konsorcium pro stablecoin vázaný na euro
16:03Sociální politika po americku: Miliardář Dell dá dětem do deseti let 250 dolarů na investice
14:22Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
14:19Britská centrální banka varuje před propadem trhů kvůli vývoji kolem AI
13:04Italská módní skupina Prada koupila od Američanů menšího rivala Versace
12:46OECD nechala výhled růstu globální ekonomiky beze změny, výhled Česka pro letošek zlepšila
12:08Altman bije na poplach. OpenAI odkládá plány na reklamu a agentickou AI, aby zlepšila kvalitu ChatGPT
11:50Inflace v eurozóně v listopadu nečekaně stoupla na 2,2 procenta
10:40Evropské akcie spolu s kryptem otáčejí nahoru  
10:02Svítá Bayeru na lepší časy? Podpora generálního prokurátora v případu Roundupu posílá akcie nejvýše od ledna 2024
8:55Evropské akcie bez směru, ropa zdražuje a Nvidia investuje 2 mld. USD do Synopsys  
8:41Rozbřesk: Lepší rozpočtový schodek v listopadu, ale za cenu nižších investic
6:26AI budí v lidech obavy. Na akciích jít za nejhorším sentimentem?
01.12.2025
22:01Akciová rally zpomalila, kryptoměny pod tlakem  
17:21Cykly akciového fundamentu a jeho současné „tentokrát jinak“
16:49Americký průmysl ztrácí dech: zakázky mizí, firmy sahají k propouštění
16:09Schodek rozpočtu v listopadu vzrostl na 232,4 miliardy
16:05Nvidia rozšiřuje svá partnerství v ekosystému AI. Investovala dvě miliardy dolarů do Synopsys
14:26ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
American Eagle Outfitters Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Crowdstrike Holdings Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Gitlab Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Marvell Technology Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Okta Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)