Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Index PX-50 včera zaznamenal silný růst, i dnes očekáváme pozitivní den

30.09.2004 9:38
Autor: 

Index PX-50 včera posílil o 3,30% na 875,4 bodů. Den přinesl silné obchody na burze s nadprůměrnými objemy zobchodovaných akcií a růstem u většiny akcií. ČEZ byl dominantním titulem když si za den připsal nárůst o 6,5% po další sérii zvýšení doporučení od londýnských makléřských společností. Český Telecom ignoroval nedávné komentáře spojené s možným prodejem státního 51% podílu ve společnosti přes kapitálový trh a akcie stoupla zpět na úroveň převyšující 340 Kč; nicméně na úrovni 345 Kč na akcii se již opět objevili prodávající. Komerční banka a Erste Bank si udržely po celý den silnou pozici na trhu, ačkoliv místo přirozeného zájmu souvisely obchody spíše se začátkem čtvrtletí a technikou obchodování.

Dnes očekáváme další positivní den, žádným korekcím se pravděpodobně nepodaří anulovat nedávné posílení trhu. Domníváme se, že někteří domácí investoři možná přesunou část peněz do v současnosti za zbytkem trhu zaostávajících titulů, námi preferovaný výběr tovří Zentiva, ale rovněž Philip Morris může zaznamenat růst. Celkový objem obchodů v systému SPAD dosáhl 84,03 mil. USD.

Milan Procházka, Patria Finance


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.04.2026
11:08Koncem týdne se obchoduje opatrně před americkou inflací a íránskými jednáními  
11:01Akcie Nvidie se obchodují blízko úrovni, kde analytici očekávají průlom  
10:34Nezaměstnanost v Česku v březnu klesla na 5 procent, opět přibylo volných míst
9:59Ztráta v řádu miliard a plánované IPO. SpaceX sází na historický start na trhu
9:26Rozbřesk: Český průmysl drží linii - zatím
8:49USA a Írán čekají o víkendu mírová jednání, Putin vyhlašuje velikonoční příměří a odpoledne vyjde americká inflace  
6:06Po válce na Blízkém východě může ceny potravin zvýšit i jev super El Niňo
09.04.2026
22:00Čísla ze ekonomiky zastíněna vývojem na blízkém východě  
17:05Od jakého dna by se akcie odrážely?
15:04Meta dál šlape do AI. Nově investuje dalších 21 miliard dolarů do CoreWeave
14:05Bloky v Dukovanech bude podle ČEZ možné provozovat až 80 let, vyžádalo by si to miliardové investice
13:20Provoz v Hormuzu se jen tak rychle nenormalizuje. Může to trvat měsíce, varují analytici
12:46ČNB v prvním čtvrtletí koupila pět tun zlata
11:45Ředitel Mercedes-Benz: Cesta vede přes elektromobily i spalovací motory, auta se stávají životním prostorem
10:19Pokračující boje i Fed přibrzdily nadšení investorů, pesimismus by však propuknout neměl  
9:34Meziroční růst českého průmyslu dál zpomalil, v únoru výroba stoupla o 1,3 %
9:00Rozbřesk: Křehké příměří na Blízkém východě. Trhy slaví, realita se ale příliš nemění
8:53Primoco postaví za 750 milionů nový závod v Písku
8:39Ropa znovu roste, protože Hormuz zůstává zavřený, futures jsou v záporu  
6:01Maďarské volby jako klíčový tržní katalyzátor. Investoři sází na změnu kurzu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - CPI, y/y
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university