Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Přehled devizového trhu: zlotý, forint, slovenská koruna

    Přehled devizového trhu: zlotý, forint, slovenská koruna

    14.09.2004 9:19
    Autor: 

    Zlotý včera posílil vůči oběma hlavním světovým měnám. Také polská měna začala týden poklidně a teprve odpolední zájem zahraničních investorů pomohl zlotému k nabírání síly. Kurz USD/PLN začínal na 3,5855 a končil na 3,5793. Měnový pár EUR/PLN otevíral na 4,3910 a uzavíral na 4,3821. Vůči koši měn končil zlotý 6,09% nad paritou. Dnes bude zveřejněna inflace, pokud se potvrdí naše odhady ročních hodnot, měla by se zvýšit pravděpodobnost brzkého zvýšení sazeb a zlotý by měl dále posílit.

    Forint v pondělí odpoledne posílil vůči euru stejně jako ostatní středoevropské měny. Pohyb měny se připisuje vybírání zisků po předcházejícím oslabení forintu, zřejmě však souvisí i s přístupem zahraničních investorů k střední Evropě. Dnes má být zveřejněna inflace a nový odhad deficitu ministerstvem financí. Pokud bude inflace vyšší než konsensus, měly by oslabit dluhopisy a s nimi i forint.

    Slovenská koruna v pondelok mierne posilnila počas pokojnej obchodnej seansy. Už raňajšie prvé ceny obchodníkov naznačovali posilňovanie domácej meny zrejme pod vplyvom predložených ponúk na predaj 66 % akcií Slovenských elektrární. Na túto správu nedokázal trh reagovať v piatok, keďže prišla až po skončení obchodného dňa. Obchodníkov nevyviedol z rovnováhy ani slabší dopyt v aukcii štátnych dlhopisov. Jedinými určujúcimi faktormi pre tento týždeň môže byť rokovanie koaličných strán o rozpočte na rok 2005, prípadne dianie na susedných trhoch. Pre dnes očakávame obchodovnie v pásme 40,00 až 40,15 EUR/SKK.

    ČSOB - denní finanční zpravodaj


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled
    12:09Dluhy domácností v ČR u bank v červnu stouply o 26,5 miliard na 2,72 bilionu Kč
    11:36Inflace v eurozóně v červenci vzrostla na 2,9 procenta, uvedl v odhadu Eurostat
    11:24Po depresi mánie. Polovodiče otočily a dnešní pokračování růstu podpoří Amazon  
    10:26AI investor Leopold Aschenbrenner byl po výrazných ztrátách nucen uzavřít všechny své akciové pozice
    8:44Rozbřesk: Tokio už dávno není drahé. Praha už dávno není levná. A Švýcarsko je pořád Švýcarsko
    8:40Microsoft píše historii, Amazon překvapil cloudem a Apple zklamal službami  
    8:26Amazon obhájil miliardové sázky na AI. AWS výrazně zrychlilo a akcie prudce rostou
    8:15Apple výrazně překonal očekávání, investory ale zklamal růst služeb
    6:09Menší trpělivost s Teslou i s umělou inteligencí
    30.07.2026
    16:36PODCAST Traders Talk: Korekce na Wall Street nemusí být u konce. Meta vypadá zajímavě
    16:01Mag7 s valuacemi blízko celému trhu. PE informační šum vysoko
    15:36Americký spotřebitel se ve 2Q rozjel, celá ekonomika však zpomalila  
    14:04Adidas prodával jako nikdy předtím. Investory ale zklamala ziskovost
    14:03Meta nedokázala přesvědčit investory návratností extrémně vysokých investic do AI  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    JP - Základní O/N úroková sazba
    3:30Čína - PMI v průmyslu
    3:30Čína - PMI ve službách
    11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
    15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university