Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Sony Corp. má agenta 007, Nasdaq překonal 1900 bodů

Sony Corp. má agenta 007, Nasdaq překonal 1900 bodů

14.09.2004 8:35
Autor: 

Agent jejího veličenstva James Bond se stěhuje a jeho novou domovskou nahrávací společností bude Sony Pictures, která je po hlavičkou společnosti Sony Corp. Ta oznámila nákup podílu na společnosti Metro-Goldwyn-Mayer za 2,9 mld USD. Akciové indexy však v průběhu včerejšího obchodování zajímala více cena ropy a přes její nárůst, který má na svědomí mimo jiné hurikán Ivan, Wall Street rostla. Jeho přítomnost v karibiku a Mexickém zálivu zřejmě zpozdí dodávky ropy, a tak cena po několika dnech opět atakova 44 USD.

Sázka na to, že technologické tituly již pro letošní rok prošly korekcí, vytlačila index Nasdaq nad 1900 bodů. Tím se snížila jeho ztráta od začátku roku na 4,6 %. Podobně se nedaří třicítce společností z indexu Dow Jones, který včera posílil o 0,02 % a od začatku jeho ztráta činí 1 %. Nejlépe se za posledních deset týdnů daří indexu S&P, jehož hodnota se včera zvýšila o 0,17 % a index je tak o začátku roku více jak jedno procento v plusu.

Roman Koděra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.04.2026
15:32SAB Finance a.s.: Výroční finanční zpráva 2025
15:25Braňo Soták: Ďábel se skrývá v cloudu. Alphabet ho má, Meta nikoliv  
15:25Auctor Finance CZ, s.r.o.: Roční finanční zpráva emitenta za rok 2025
15:20Americká ekonomika začala letošek zrychlením, za odhady ale zaostala
15:07ECB úrokové sazby opět nezměnila, poukázala na rostoucí rizika
14:38Cloud Amazonu zrychluje nejvíce za 15 kvartálů, slabší výhled na provozní zisk však tlumí nadšení  
13:34Mounjaro a Zepbound jako zlatý důl: Eli Lilly překonává odhady a navyšuje výhled
13:15JTSEC CZ Financing 2, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
13:11JTSEC CZ Financing 1, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
13:09J&T ENERGY FINANCING CZK VI, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
13:04J&T ENERGY FINANCING CZK V, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
12:56Obrat Stellantisu pod lupou investorů: Silná čísla, slabá důvěra
12:22ČEZ koupil projekční firmu Energoprojekt Praha. Akvizice má pomoci řízení jaderných zakázek
11:23Microsoft překonal odhady, trh však čekal větší růst od cloudu Azure  
11:22WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Blockchain+ podfond: Výroční zpráva 2025
11:20WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Logistics podfond: Výroční zpráva 2025
11:18WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Renewables podfond: Výroční zpráva 2025
11:16WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Residential podfond: Výroční zpráva 2025
11:09WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: AUP Bratislava podfond: Výroční zpráva 2025
11:05WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Retail & Office podfond: Výroční zpráva 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
10:00DE - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago