Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Philips Electronics +3,76 % aneb technologie vstávají z hrobu

Philips Electronics +3,76 % aneb technologie vstávají z hrobu

23.08.2004 14:13
Autor: 

Technologické tituly dnes na evropských trzích letí vzhůru. Podporovány jsou zvýšenými doporučeními a levnější ropou. Merrill Lynch a UBS zvýšily doporučení pro Philips na „buy“ s vysvětlením, že ztráty, které tato akcie utrpěla, byly neopodstatněné. Akcie Philips Electronics dnes vedou index DJSTOXX50 (+1,41 %), když posilují o 3,76 % na 19,32 euro za kus. Za poslední čtvrtletí titul ztratil 13 % své hodnoty. Podobně jsou na tom i ostatní technologické akcie. ASML roste dokonce o 4,1 % na 11,26 euro, když od června nasbírala ztrátu 20 procent. Německý Siemens(+1,91 %) se také může pochlubit slušným růstem.

Všech 18 evropských trhů dnes vykazuje výrazný růst. Německý Xetra DAX přidal 58,43 bodu, což znamená nárůst 1,57 %. Francouzský a švýcarský benchmark nezůstávají příliš pozadu. CAC40 roste o 1,5 % a švýcarská burza prolomila hranici 5400 bodů růstem 1,21 %. Britský FTSE100 se drží trochu vzadu, když se jeho hodnota zvyšuje o 1,08 %. Ropa se v New Yorku prodává za 47,15 dolarů za barel. Došlo tak k odklonu od 50dolarové hranice, která je považována za důležitý psychologický předěl. Levnější ropa znamená levnější letecký benzín a posilují tak i letecké společnosti. Jednička na evropském trhu, společnost Air France, dnes posiluje o 2,9 procenta. Konkurenční British Airways však svého francouzského rivala překonávají, když růstu akcií této společnosti o 3,1 % pomohla správa o odvrácení plánované stávky jejích zaměstnanců.

Vzhůru dnes míří také poskytovatel internetových služeb Tiscali. Firma oznámila, že prodá svou jihoafrickou pobočku, aby mohla splatit dluhy. Akcie této firmy v uplynulém půlroce spadly o 56 %. Dnes tedy mírně korigují tento propad vzestupem o 2,8 %. Dobrou náladu mohou dnes mít také investoři, kteří mají ve svém portfoliu akcie firmy Vodafone. Největší světový operátor mobilních telefonních služeb posiluje o 1,6 procenta. Firma oznámila, že pozdrží prodej akcií Arcoru minimálně do konce roku.

Ondřej Stehlík, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.03.2026
12:25ČNB může ropný šok přečkat bez zvyšování sazeb, myslí si člen rady Kubíček  
12:18Von der Leyenová: EU musí modernizovat ETS a snížit ceny energií. Návrat k ruským zdrojům by ale byl chybou
12:14Očekávání před výsledky ČEZ: Nižší ceny elektřiny stlačí zisk, klíčový bude výhled  
11:52Nadšení vyprchalo a akcie klesají, přestože ropa zůstává pod stovkou  
11:01Zisk majitele obchodů s oděvy Zara byl loni rekordní, vzrostl o šest procent
10:37Oracle překvapil silnými výsledky, zvýšil výhled a akcie v pre-marketu rostou o 10 %  
10:22Rheinmetall hlásí rekordní tržby i zisk a letos čeká zdvojnásobení zakázek. Trh přesto výsledky zklamaly
10:04Nintendo má nový hit. Herní simulace života Pokémonů je horkým zbožím, akcie prudce rostou
8:52ČEZ zítra oznámí výsledky, IEA navrhuje rekordní uvolnění rezerv a Oracle pohání tržby z AI  
8:47Rozbřesk: Koruna se zasekla v okolí 24,40 EUR/CZK, americká únorová inflace ve stínu ropy
8:43Footshop a.s.: Vnitřní informace - Neauditované předbežné finanční výsledky za rok 2025 a guidance na rok 2026
7:49GEVORKYAN zrychluje růst díky novým projektům i akvizicím. Tržby a EBITDA přidávají dvouciferným tempem
6:07Kashkari: Inflace a trh práce jsou nyní ve svém vlivu na monetární politiku v rovnováze. Uvidí se, co udělá konflikt a ceny ropy
10.03.2026
21:05Wall Street při pokračující nejistotě kolem Íránu nenavázala na včerejší euforii  
17:53Komisař pro energetiku doporučil zemím EU snížit daně z energií
16:45Před sociálním inženýrstvím by měl dobře fungovat samotný základ
14:49Španělská dcera CSG je pro podezření ze zapojení v korupční kauze na černé listině agentury NATO
12:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS3006202306
12:25Euforie na trzích - TACO opět funguje. Co na to Írán?  
12:11Konflikt s Íránem může podle Trumpa brzy skončit. Hormuz ale zůstává uzavřený  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:30USA - CPI, y/y