Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Praha v pozitivním opojení zpevňuje téměř o procento

Praha v pozitivním opojení zpevňuje téměř o procento

19.08.2004 11:11
Autor: 

Včerejší optimismus na Wall Street dnes dorazil také do Prahy, spolu s většinou evropských trhů bezpečně posilujeme. Jak investoři tak i obchodníci se snaží být aktivní a reagují na kurzotvorné zprávy, které postupně přicházejí. Přesto jsou objemy obchodů prozatím jen průměrné. Nejaktivnější akcií je po ránu opět Komerční banka, titul se po ranním zaváhání vydal nahoru a bezpečně překonal hranici 2 700 Kč (+1,4 %) Také po zbytek dne lze očekávat titul v pozitivním pásmu nad touto úrovní.

Akcie Erste banky postupně ztrácejí na objemu, přesto jsou zatím na druhém místě (+1,2 %). Podle všeho to vypadá, že si titul našel opět podporu na úrovni 30 euro, a tak další pokles by nemusel nastat. Navíc oba bankovní tituly dostaly silný argument pro posílení v podobě zvýšení dlouhodobého ratingu na BBB+ z předchozího BBB agenturou S&P. Aktivní obchodování zaznamenává také Zentiva, jejíž akcie vstoupí koncem srpna do báze indexu MSCI, což je bráno jako velmi pozitivní (+3 %). O akcie Českého Telecomu jeví stále vetší zájem zahraniční část investorů (+0,7 %), důvodem může být blížící se privatizace. Akcie ČEZu zatím pouze s jediným obchodem. Celkově si burza polepšila, od rána zpevnila o 0,9 % měřeno indexem PX-50, objem zobchodovaných akcií zatím dosáhl 387 mil. Kč.

Viktor Reischig, Patria Finance


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.05.2026
10:37PODCAST Trhy & Bohatství: Jediná česká firma na londýnské burze. Martin Vohánka o budoucnosti dopravy a proměně Eurowag
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university