Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dow Jones pod a nad 10 000 bodů, nakonec přeci jen v plusu, SBC a Qualcom vytáhly technologický trh… pošle ho Microsoft zpět dolů?

Dow Jones pod a nad 10 000 bodů, nakonec přeci jen v plusu, SBC a Qualcom vytáhly technologický trh… pošle ho Microsoft zpět dolů?

23.07.2004 8:09
Autor: 

Hodnota indexu Dow Jones poklesla včera v průběhu první části obchodování pod 10 000 bodů, když největší záběr pod tuto hodnotu způsobil výrobce těžké stavební techniky -společnost Caterpillar (-4,4 %), která zaostala čtvrtletními výsledky za očekáváním trhu. Nejnižší bodová hodnota DJI byla 9946,84 bodů a samotný index byl naposledy pod 10 000 body 25. května.

Obrat zařídil optimismus dvojky na poli lokálních telefonních operátorů SBC Communications, jejíž tržby poprvé po 15 čtvrtletí vzrostly a dobrý výsledek nezkazila ani čtyři dny trvající stávka odborářů. Druhou dobrou zprávu, která podpořila obrat na Wall Street, dodala společnost Qualcom, jejíž čtvrtletní zisk vrostl na 58 centů na akcii. To se promítlo i v cenách ve výprodeji zmítajících se společností Intel a Motorola, které technicky korigovaly své předešlé ztráty.

Po závěru však přišlo to, na co možná investoři čekali více než na výsledek královské etapy Tour de France, která dopadla podle očekávání = Amstrong vítězem. Mnohem důležitější v ten moment byly výsledky leadera pelotonu na Wall Street předešlých seancí -Microsoftu. Jeho akcie uzavřely na USD 29, ale asi tuto hodnotu přes veškeré benefity (jednorázová dividenda USD 3, odkup akcií atd.) neudrží, protože předpověď zisku na fiskální rok 2005 nedosáhla očekávaných USD 1,34 na akcii, ale USD 1,24.

Roman Koděra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.11.2025
9:04Víkendář: Německá ekonomika je o 1 % větší než na konci roku 2017, zatímco ta americká vzrostla o 19 %
29.11.2025
8:55Víkendář: Poukazování na chyby Američanů Evropě její problémy nevyřeší
28.11.2025
20:40Wall Street se zvedla, ale technologický Nasdaq přesto zakončil měsíční obchodování ve ztrátě 1,5 %  
18:09Nový normál: Tentokrát jinak?
18:08Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
15:54Diskont Evropy zůstává, ale ekonomika se začíná obracet. Příležitost pro investory?  
14:09Perly týdne: Nadšení z Googlu a třetina akcií v „medvědím trhu“
14:02Největší burzovní výpadek za roky: CME zastavila obchodování po poruše v datacentru
11:24Výpadek a zkrácené obchodování naznačují nevýrazný konec týdne  
11:16Jan Bureš: HDP znovu překvapilo pozitivně, česká ekonomika jede na "plný plyn"
10:38PODCAST Trhy & Bohatství: Průmyslové nemovitosti byly na investičním trhu léta popelkou, říká Milan Kratina
9:50Merz: Uděláme vše, aby nenastal „tvrdý předěl“ v automobilovém průmyslu
9:08Rozbřesk: ČNB zpřísňuje pravidla pro investiční hypotéky
8:45Výpadek na CME, Deutsche Boerse má zájem o Allfunds a evropský luxus se vrátí k růstu  
6:00Gundlach: Upínání se k úspěchům z minulosti je pro investora velkým nebezpečím, staré dolarové paradigma už nefunguje
27.11.2025
18:15Trhy se zatím chovají podobně, jako po roce 1997…
15:25DoubleLine Capital: Dluhopisy jsou hodně zranitelné, akcie tak maximálně na 40 % portfolia
14:58FT: Čínské firmy trénují modely AI v cizině, aby měly přístup k čipům od Nvidie
14:39UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
13:42Alibaba rozšiřuje nabídku produktů poháněných AI. Spustila prodej chytrých brýlí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data