Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Nahoru, dolů a pak zase zpátky, těžiště je však 31,90 Kč/EUR

    Nahoru, dolů a pak zase zpátky, těžiště je však 31,90 Kč/EUR

    02.07.2004 10:56
    Autor: 

    Koruna v pátek před prodlouženým víkendem klesá na 31,91 Kč za euro. Absence ekonomických zpráv a pokračování hledání nového premiéra utváří charakter obchodování. Také zbytek středoevropského regionu je dopoledne klidný, měny jsou bez výraznějších výkyvů. Ani eurodolarový trh nezaznamenal žádné překvapení, koruna k dolaru aktuálně mírně slábne na 26,23 Kč/USD.

    Prezident Klaus již začíná „hrozit“. Odmítá úřednickou vládu, odmítá i výměnu jen několika jmen v dosavadní koaliční vládě. Pozitivní pro trhy je fakt, že prezident vyjádřil snahu vyřešit situaci rychle. Protože ale zatím žádná klíčová politická rozhodnutí nepadla, očekáváme kurz koruny stále v pásmu 31,75 až 32,00 Kč/EUR, které měna v poslední době využívá v plném rozsahu, nicméně bez trendu.

    Eurodolarový trh se zdá být již prázdninově naladěn. Zprávu o zvýšení úrokových sazeb přešli investoři skoro bez povšimnutí, resp. došlo jen k mírnému vybírání zisků. Ani včerejší indexy aktivity ISM a týdenní zpráva o nových nezaměstnaných neměla na trh vliv. Kurz se dnes pohybuje v úzkém pásmu 1,2140 až 1,2180 USD/EUR.

    Odpoledne bude zveřejněna měsíční zpráva o nezaměstnanosti v USA. Nejdůležitějším číslem však není její míra, ale počet nově vytvořených pozic v nezemědělském sektoru, očekává se přírůstek 250 tisíc. Pokud by bylo číslo výrazně nižší než předpoklady, lze očekávat pokles dolaru k technické úrovni 1,2230 USD/EUR.

    Radim Krejčí, Patria Online


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  
    6:09Yardeni: Obrovský majetek živící spotřebu. Jediné, na čem záleží, je akciový trh
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa