Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Unipetrol v rámci dezinformačního veletoče anuloval propad z předešlé seance

Unipetrol v rámci dezinformačního veletoče anuloval propad z předešlé seance

29.06.2004 17:42
Autor: 

Pražská burza v úterý smazávala ztráty z předešlé seance a setrvala tak v protisměrném pohybu vůči panevropským blue chips (DJSTOXX -0,7 %). Index PX-D konkrétně uzavřel o 0,5 % výše na hodnotě 2000,3 bodu, tažen k růstu převážně akciemi Českého Telecomu (+1,2 %) a akciemi ČEZ (+1,25 %). U ČTc mírně polevila nervozita pod vlivem zpráv o probíhajících jednání koaličních partnerů ohledně podoby budoucí vlády a jistou roli pak začíná hrát i blížící se rozhodné datum pro výplatu dividend. Dividendy pak zřejmě stály také za posílením akcií ČEZ. Představitelé ČEZu dnes totiž připustili možnost mimořádné dividendy vyplacené ještě letos, pokud společnost plně nevyčerpá finanční zdroje určené na akviziční činnost.

V kladném teritoriu uzavřely akcie Philip Morris ČR, když několik nákupních objednávek odpoledne posunulo kurs tohoto titulu zpět nad 16 000 Kč. Relativně nejlepší výkonnost vykázaly akcie Unipetrolu, které v rámci dezinformačního veletoče vzrostly o 4,6 % a anulovaly tak svůj propad z předešlé seance. Nejaktivnější emisí seance se staly akcie KB (-0,17 %), avšak jejich dnešní kursový pohyb lze v lepším případě označit jako neinspirující. Akcie Zentivy pod vlivem převažujícího vybírání zisků oslabily o 0,4 % na 502,5 Kč.

Vladimír Vávra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst