Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Alan Greenspan se nebojí inflace a trhy jeho statečnost odměňují růstem DJSTOXX +0,94 %

Alan Greenspan se nebojí inflace a trhy jeho statečnost odměňují růstem DJSTOXX +0,94 %

16.06.2004 14:05
Autor: 

Po prohlášení A. Greenspana ohledně nevelkých obav spojených s inflací se nahoru vydaly především tituly citlivé na ekonomický růst. Pokud totiž Fed nepovažuje inflaci za vážný problém dá se očekávat pomalejší zvyšování úrokových sazeb. Vysokých sazeb se investoři bojí, protože menší dostupnost levných úvěrů by mohla oslabit ekonomický růst. Dnes je tak na trhu cítit značné uvolnění. Indexy nabývají na hodnotě ve všech západoevropských státech, kromě Lucemburska a Finska. Z těch významných je na tom nejlépe Velká Británie (FTSE100 +0,92 %) následována Francií (CAC40 +0,83 %) a s odstupem přidávají také Německo (DAX +0,5 %) a Švýcarsko (+0,46 %).

Po zprávách o ohrožení dodávek ropy z Iráku rostou akcie olejářských společností. Royal Dutch vede s růstem +2,23 %, Shell přidává 1,88 %, BP Plc. roste o 1,71 % a francouzský Total je o 1,46 % dražší než včera večer. Sektorem závislým na ekonomickém růstu je také odvětví surovin. Největší těžařská společnost na světě BHP Billiton charakterizuje celé odvětví, když přidává 1,7 % a dostává se tak na hladinu 453,5 pencí za akcii. Růst je však dnes znatelný napříč všemi segmenty, a tak mezi tahouny se dnes řadí např. BT Group (+3,18 %), Prudential (+2,62 %) nebo AVIVA (+2,07 %), které zvýrazňují dnešní prvenství britského trhu na žebříčku evropských trhů. Černou ovcí je dnes Deutsche Bank, která padá o 0,66 %. Banka snižuje svůj podíl na indexu DAX na 8,78 % z 9,3 %.

Ondřej Stehlík, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.04.2026
22:01Akcie prudce posílily po příměří mezi USA a Íránem, ropa výrazně oslabila  
17:15Ekonomika poroste, inflace také. Co bude dělat Fed?
17:10Írán zastavil tankery v Hormuzském průlivu, Izrael podle něj porušil příměří
15:50Jestli na to máte nervy, využijte poklesů pro vstup, radí Psarofagis z Bloomberg Intelligence  
15:25Delta Air Lines jsou ve ztrátě, celoroční výhled kvůli válce nevydaly
14:40Ziskům o válce nikdo neřekl, trhy se odráží ode dna?
12:54PODCAST Analytický radar: Vyšší cílová cena ČEZ, ale také opatrnost. Restrukturalizace jako klíč?  
11:36Nejhorší je za námi a akcie rychle mažou válečné ztráty. Najdou i nový motor růstu?  
11:31Příměří s Íránem zanechává pět hlavních nezodpovězených otázek
11:15UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS2764457078
10:03JPMorgan: Akcie zřejmě našly dno, příměří s Íránem oživuje chuť riskovat  
9:10Příměří přineslo úlevu na ropě. Brent je pod 94 dolary
8:59ČEZ, a.s.: Konsolidovaná zpráva o platbách orgánům správy členského státu EU nebo třetí země za rok 2025
8:57Rozbřesk: Další íránské TACO potvrdilo silnou vazbu forexu na ropu
8:47Írán, USA a Izrael souhlasí s příměřím, Hormuz se otevře. Ropa prudce klesá, futures vystřelily nahoru  
6:04Stabilizující se trh práce a ropná normalizace od poloviny dubna?
07.04.2026
17:46Jak by to mohlo letos a příští rok vypadat s americkou a evropskou ekonomikou?
15:44PODCAST Týdenní výhled: Trh přestal brát Trumpovy hrozby vážně, americká inflace má skokově narůst  
14:50Wall Street čeká silná výsledková sezóna, trhy ale sledují válku a ropu
14:21Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC