Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza se v úterý neinspirovala pozitivním vývojem na zahraničních trzích a mírně oslabila

Pražská burza se v úterý neinspirovala pozitivním vývojem na zahraničních trzích a mírně oslabila

08.06.2004 17:58
Autor: 

Stejně jako ostatní středoevropské trhy se pražská burza při úterku těšila jen podprůměrnému zájmu investorů, což se promítlo v mírné korekci většiny jejích blue chips. Index PX-D uzavřel o 0,13 % níže na hodnotě 1982,4 bodu. Nejaktivnější emisí seance se se zobchodovaným objemem 224 mil. Kč. staly akcie ČEZ. Titul se dnes posledním dnem obchodoval s právem na výplatu dividendy a na účast na valné hromadě, většina obchodů v průběhu odpoledne přitom byla realizována na cenách kolem 187,5 Kč (-0,5 %).

Druhý nejaktivnější titul - akcie KB - dík několika prodejům v závěru seance uzavřel o 1,2 % níže na 2889 Kč. Akcie Českého Telecomu mírně oslabily o 0,4 %, nicméně po uzavření trhu FNM oznámil, že uzavře smlouvu s vítězem tendru na privatizačního poradce a nelze tedy v této souvislosti vyloučit zítřejší pozitivní reakci. Jediným titulem, který uzavřel v kladném teritoriu se staly akcie Erste Bank, které podpořeny zvýšením cílové ceny od UBS posílily o 0,9 %. Objem obchodů ve SPADu dosáhl jen 668,5 mil. Kč.

Vladimír Vávra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.01.2026
17:33Co je nyní na trhu „drahé“ a co „levné“
17:11CSG spouští největší lednové IPO v historii Evropy. Zbrojařský sektor zažívá boom
15:55Cena plynu pro evropský trh se dostala nad 37 eur za MWh, nejvýše od června
15:20Realita klepe na dveře aneb Trumpovy ekonomické dopady
15:17Spojené státy prodávají venezuelskou ropu o 30 procent dráž než sama Venezuela
14:47Datová centra ženou ceny elektřiny nahoru. Trump chce big tech přimět k financování nových elektráren
14:02Dodávky Porsche loni klesly o desetinu
13:06Pět největších amerických bank hlásí rekordních 134 miliard z tradingu. Velmi dobrý rok čekají i letos
12:23Největší akvizice v historii Mitsubishi: za 7,5 miliardy dolarů kupuje těžební aktiva firmy Aethon
11:45Perly týdne: Ještě větší americká výjimečnost
11:02Polovodiče dostaly vzpruhu, ale indexy jsou na tom jen smíšeně a drahé kovy klesají  
10:08Evropa na steroidech. Index Stoxx 600 je překoupený, investoři však zůstávají klidní  
8:54Rozbřesk: Eurozóna – průmysl se nadechuje, ale nejistota přetrvává
8:51Česká vláda získala důvěru, USA uzavřely obchodní dohodu s Tchaj-wanem. Evroapa zahájí negativně  
6:03Wilson: Vlídné prostředí pro akcie, protože Fed bude ignorovat vyšší inflaci
15.01.2026
22:01Technologie táhly růst akcií, malé společnosti opět zpevnily  
17:11Překlápění cyklu
16:45ČEZ, a.s.: Skupina ČEZ dokončila akvizici společnosti Gas Distribution
15:59Boston Scientific koupí za 14,5 miliardy dolarů technologickou firmu Penumbra
15:55Miran: Fed se stále pohybuje výrazně nad neutrálními sazbami a k tomu není důvod

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m