Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Futures amerických indexů předpovídají slabý začátek

Futures amerických indexů předpovídají slabý začátek

08.06.2004 15:23
Autor: 

Americké akciové trhy dnes oteřou bez výraznější změny, jen nepatrně dolů. Na trhu není žádná významná zpráva ani událost, která by přiměla trhy vydat se buď jedním nebo druhým směrem. Cena ropy se stabilizovala bezpečně pod hranicí 40 USD/barel, na programu dnes nejsou žádná významná makrodata, a tak se vývoj bude odehrávat výhradně pod taktovkou korporátních událostí.

Futures amerických indexů se po třetí hodině pohybovaly na těchto záporných úrovních: futures indexu Dow Jones Industrial Average –0,18 % (10 360 bodu), futures širšího indexu S&P500 –0,18 % (1 138,3 bodu) a futures technologického trhu NASDAQ –0,27 % (1 487,0 bodu).

Z korporátních zpráv přišel Microsoft s informací, že se odvolal proti rozhodnutí Evropské komise ohledně diskriminujících praktik při prodeji jeho stěžejního programu. Společnost poukazuje na fakt, že rozhodnutí (vč. následné pokuty, kterou musí společnost uhradit) poškozuje celosvětový vývoj v oblasti softwaru. Texas Instruments zase snížil horní hranici odhadu tržeb na 3,29 mld. USD (z předchozích 3,33 mld.). Flextronics International Ltd. koupí indickou softwarovou společnost Hughes Software Systems Ltd. za 226 mil. USD. Alloy Inc. vykázala za první čtvrtletí čistou ztrátu 23 c/akcii (odhad trhu byla ztráta pouze 21 c/akcii). Provozovatel restaurací Bob Evans Farms Inc. vykáže za loňský účetní rok (končící 30 dubna) zisk 1,8 – 2 USD/akcii, odhad trhu byl 1,98 USD/akcii.

Viktor Reischig, Patria Finance


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.01.2026
10:05Trump a Grónsko: Proč se americký prezident zaměřil na arktický ostrov?
9:30Česká inflace pod odhadem, v lednu můžeme propadnout hlouběji pod 2 procenta
9:08Rozbřesk: Vykáže americký trh práce zlepšení a pošle EUR/USD pod 1,17?
8:53Evropa zahájí smíšeně, Strnad zvažuje IPO a Venezuela předá USA ropu  
8:44Reuters: Strnadova CSG zvažuje, že uvede 15 procent akcií na burzu
6:01Supercyklus paměťových čipů? Analytici věří v dlouhodobý růst díky AI
06.01.2026
22:01Wall Street solidně rostla druhým dnem v řadě  
17:11Vyřeší trhy to, co zase tak nejde centrální bance?
15:59Jefferies: Sazby dolů, valuace akcií ještě výš
14:40Inflace v Německu v prosinci klesla na 1,8 procenta, loni činila 2,2 procenta
14:20Nová cílová cena a doporučení k Erste: Solidní výkonnost trh již zacenil, potenciál dalšího růstu akcií je omezený  
14:05Státní rozpočet skončil v roce 2025 ve schodku 290 miliard korun. Co čekat v letošním roce?
13:59Český lídr světa online investic Patria Finance vstupuje na slovenský trh a otevírá pobočku v Bratislavě
13:07Před rokem DeepSeek šokoval svět AI. Proč je od té doby v ústraní?
13:01Státní rozpočet měl loni schodek téměř 291 miliard, o 50 miliard více než byl plán
12:11FX Strategie: Koruna vstupuje do nového roku ve formě – udrží své zisky?  
11:47Čína zakázala vývoz zboží použitelného i pro zbrojní účely do Japonska
11:10Investoři se zaměřili na Asii, zatímco evropské a americké akcie jsou dnes nevýrazné  
10:38Rubin je pětkrát rychlejší při provozu AI softwaru než Blackwell. Nová generace AI čipů Nvidie nastoupí ve druhé polovině roku
10:02Výroba elektřiny v ČR loni po letech vzrostla, růst táhly hlavně jaderné zdroje

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Applied Digital Corp (11/25 Q2, Aft-mkt)
Constellation Brands Inc (11/25 Q3, Aft-mkt)
Exxon Mobil Corp (12/25 Q4)
Jefferies Financial Group Inc (11/25 Q4, Aft-mkt)
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách
16:00USA - Nově otevřená prac. místa
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m