Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český Telecom (+2,3 %) a České radiokomunikace (+2,4 %) nejvýkonnějšími tituly čtvrteční seance

Český Telecom (+2,3 %) a České radiokomunikace (+2,4 %) nejvýkonnějšími tituly čtvrteční seance

27.05.2004 18:36
Autor: 

V rámci čtvrteční seance pražská burza navázala na předešlý růst, podpořena setrvávajícím optimismem na zahraničních trzích. Její hlavní indikátor - index PX-D - uzavřel o 0,7 % výše na hodnotě 1932,2 bodu, když nejvýznamnější měrou k jeho růstu přispěly akcie Českého Telecomu. Ty se v rámci dividendového opojení vyšplhaly o 2,3 %. Stejnou měrou pak díky několika nákupním objednávkám ze závěru seance posilovaly i akcie Český radiokomunikací.

Nejaktivnějším titulem se se zobchodovaným objemem staly akcie společnosti ČEZ. Titul uzavřel o 0,7 % výše na úrovni 179 Kč, čímž prorazil poměrně důležité úrovně technické rezistence. Akcie Komerční banky pak zpevnily o necelé procento. V záporu naopak skončily akcie Philip Morris ČR a Unipetrolu. Akcie tabákového výrobce za absence nových kursotvorných zpráv oslabily o 1,2 %, Unipetrol pak upsal 0,25%, když některé investory možná rozladilo nedodržení původního „pracovního“ termínu podpisu smlouvy mezi vítězem privatizačního tendru - společností PKN - a FNM. Celkový objem obchodů ve SPADu dosáhl jen podprůměrných 641 mil. Kč.

Český akciový trh se z technického pohledu jeví, jako nastartovaný k dalšímu růstu, nicméně jeho krátkodobý vývoj bude i nadále determinován především aktuálním sentimentem na zahraničních trzích. Ten je sice v tuto chvíli pozitivní, ale pod vlivem vývoje geopolitické situace se může kdykoliv obrátit o 180 stupňů.

Vladimír Vávra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.11.2025
17:29Od roku 1950 po současnost: „pravidla“ podle kterých trhy (ne)fungují
17:10ČNB ponechává sazby beze změny, pro nejbližší měsíce potvrzuje stabilitu
15:43Meta je nejlevnější akcií z Magnificent Seven. Příležitost, nebo varovný signál?  
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
13:56Bank of England drží sazby na 4 procentech Těsné hlasování naznačuje možný brzký cut
13:16Dominik Rusinko je novým hlavním ekonomem Patria Finance
12:59Boom emisí dluhopisů: AI, akvizice a vládní deficity ženou trh na maxima  
11:38Challenger: Americké firmy propouštějí nejvíce za 20 let. Nasazují AI a snaží se šetřit
10:38Jan Bureš: Průmysl v září nad očekáváním, vyhlídky však zůstávají nejisté
10:32Huang řekl, že Čína vyhraje závod o umělou inteligenci, později své vyjádření zmírnil
10:31Růstu akcií dopoledne dochází dech. Euro a zlato se zvedají  
9:54USA sníží kvůli dlouho trvajícímu shutdownu kapacitu letů o 10 procent
9:00Rozbřesk: Vyšší inflace koruně nepomohla, s ČNB to bude obdobně
8:50ČNB rozhodne o sazbách, Qualcomm překvapil výhledem a v centru dění opět shutdown i Trumpova cla  
6:08Rally čipových firem se láme. Přehnané valuace vyvolaly výprodej
05.11.2025
22:04Americké akciové indexy posilují  
17:13Velmi nízká budoucí návratnost amerických akcií?
16:01Bitcoin poslali dolů jeho dlouhodobí držitelé
13:59McDonald's mírně zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
12:58PODCAST Analytický radar: Moneta předběhla trh, Erste sází na Polsko, Komerční banka drží stabilitu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.