Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské trhy mažou část ztrát, celková nálada je pozitivní... Celltech +27 %

Evropské trhy mažou část ztrát, celková nálada je pozitivní... Celltech +27 %

18.05.2004 13:58
Autor: 

Zatímco většina Evropy dnes nahrazuje předchozí ztráty, francouzský benchmark CAC40 se obchoduje stále blízko včerejších závěrečných hodnot. Švýcarsko dnes vede nahrazování s růstem o 0,44 %. Následuje Španělsko (IBEX +0,41 %), Německo (DAX +0,33 %) a Londýn (FTSE100 +0,05 %).

Cena ropy se odklonila od včerejšího vrcholu, což pomohlo uvolnit napětí v sektoru leteckých společností. Spolu s dobrými výsledky za první čtvrtletí to přispělo k slušnému růstu. Francouzská Air France posiluje o 1,4 procent, její britský konkurent British Airways nabírá 1 % na ceně a největší nízkorozpočtový přepravce, Ryanair Holdings Plc, přidává 1,1 %.

Nízké ceny benzínu navíc „zchladily“ nadšení z akcií olejářských firem. Shell Transp. padá o 1,13 %, BP Plc (-0,95 %) zlevňuje o 5,25 pencí za akcii, Total SA ztrácí 0,64 % a Royal Dutch ho následuje se ztrátou 0,62 %.

Pozitivně dnes investoři hodnotí technologické akcie. Nokia se snaží vyrovnat předchozí hluboké ztráty a posiluje o 2,02 %. Siemens AG, největší německá inženýrská firma, přidává 1,06 %. Mezi další pozitivní pohyby na trzích se jednoznačně řadí Bayer AG, německá dvojka v oboru chemie a léčiv, která roste o 3 % po zlepšení doporučení analytiků. Britská firma Celltech Plc vystřelila o 27 procent vzhůru, poté co dostala nabídku na převzetí od konkurenta UCB, který naopak 4 procenta ztratil. Celltech se nyní prodává za cenu 544,75 pencí za akcii.

Ondřej Stehlík, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.05.2026
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká
10:47Závěr týdne v zeleném. Nižší výnosy vylepšují náladu  
8:52Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?
8:50Írán hlásí pokrok v jednáních, Trump doma čelí tlaku a Warsh se dnes ujme vedení Fedu  
6:01HIMS má novou konkurenci. Enhanced plánuje "steroidovou olympiádu" a přirovnává svůj byznys k F1
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026
17:10Zastaví dluhopisové trhy akciovou rally?
17:00Primoco UAV SE: Vnitřní informace
15:43UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o páté výplatě úrokového výnosu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y
8:00DE - HDP, q/q
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university