Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna se drží

Koruna se drží "zuby nehty" pod 32,00 Kč/EUR, k dolaru posiluje o 40 haléřů na 26,56 Kč/USD

17.05.2004 10:30
Autor: 

Koruna se v pondělí dopoledne stále drží těsně pod 32,00 Kč za euro, zdá se však, že tlaky na její zhodnocení již v průběhu pátku vyprchaly a ani dnes nejsou patrné. Výrazně si polepšuje česká měna k americkému dolaru – posiluje o více než 40 haléřů na 26,56 Kč/USD – dolar totiž letí dolů k euru.

Dnešek bude bez domácích ekonomických impulsů. Potenciál posilování koruny je možná již vyčerpaný, na výrazné apreciaci měly zásluhu minulý týden větší příkazy londýnských investorů (budou pokračovat ?). Dnes očekáváme spíše korekci růstu a oslabení koruny přes 32,00 Kč za euro (aktuálně 31,97 Kč/EUR). Zbytek regionu neposkytuje žádná vodítka, zatímco zlotý oslabuje poté, co premiér Belka nedostal důvěru Sejmu, forint posiluje na 255,2 HUF/EUR, přestože se očekává, že NBH dnes znovu sníží úrokové sazby. Slovenská koruna pokračuje v posilování na 40,16 SKK/EUR.

Americký dolar dnes prudce padá téměř ke všem měnám. K euru překonává 1,2000 a padá na 1,2038 USD/EUR. Páteční ekonomické zprávy (inflace, spotřebitelská důvěra) oslabily dolar z úrovní letošních maxim (pod 1,1800 USD/EUR) a obrázek jen míně vylepšil růst průmyslové výroby (více ZDE). Dnes do hry vstupují geopolitické problémy - teroristické útoky v Turecku a později smrt iráckého guvernéra. Širší technické pásmo vidíme na 1,1760 až 1,2200 USD/EUR, v řádu měsíců stále favorizujeme dolar před eurem.

Radim Krejčí, Patria Online


Váš názor
  • Jen blázen prodává 1 Eur pod 32 CZK
    17.05.2004 10:48

    .
    Mike
Aktuální komentáře
10.06.2026
22:01Akcie klesly kvůli napětí mezi USA a Íránem, ropa opět posílila  
17:01Americká polarizace
15:24Komerční banka, a.s.: Oznámení o umístění evropských krytých dluhopisů
15:18Inflace v zámoří za květen zrychlila, ale nepřekvapila  
14:07Státy vydávají dluhopisy rekordním tempem. Výnosy se vrací na úrovně z roku 2008  
12:20Brzdou jsou pro ekonomiku dražší nemovitosti. Proč?
12:03ČEZ vybuduje na Orlické přehradě velkou přečerpávací elektrárnu
11:32Technologie zůstávají pod tlakem před rizikovým inflačním reportem  
11:19ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:31ASML na maximech, ale s otazníky: valuace vůči konkurenci je nejnižší za několik let  
10:11Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta, potvrdil ČSÚ
10:10UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů, ISIN XS2188802404
8:50Rozbřesk: Paradoxy tuzemského trhu práce
8:37USA provedly odvetné údery na Írán, trh čeká na americkou inflaci. Evropa otevře v plusu  
6:04Siegel: Fed nechce zopakovat svou předchozí inflační chybu
09.06.2026
18:10Setrvačné akcie jsou opět v kurzu. Jak se chovají během nafukování a vyfukování bubliny?
16:49KKCG Financing a.s.: Oznámení o osmé výplatě úrokového výnosu
15:49Analytický radar: AI rally nekončí. Hardware bere vše, software krvácí a lano se začíná napínat
14:43Silná data z trhu práce mění očekávání. Trh začíná počítat s růstem sazeb  
12:05Banka of America vidí na trhu mnoho varovných signálů. Je čas vybírat zisky, tvrdí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - PPI, y/y