Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské trhy dnes po nejistém začátku sklouzly do záporných čísel

Evropské trhy dnes po nejistém začátku sklouzly do záporných čísel

27.04.2004 13:58
Autor: 

Nejedná se o dramatický propad. Celoevropský DJSTOXX50 v této chvíli ztrácí 0,24 %, okolo této hodnoty se pohybují i ostatní indexy. Španělský IBEX ztrácí 0,41 %, britský FTSE 100 klesá o 0,44 % a švýcarský trh klouže o 0,32 % níže. Těsně pod nulou se drží Německo (-0,1 %) a Francie (-0,11 %).

Odborníci se shodují, že dnešní pokles je způsoben především klesajícím kurzem dolaru vůči euru. Od rána dolar oslabil o 0,12 % a investoři mají obavy o zisky evropských exportérů. Firmy, do značné míry závislé na exportech do USA, jako je Siemens (-1,17 %) nebo Aegon (-1,39 %), dnes ztrácejí. V kurzu byla naopak chemie. Syngenta AG, největší výrobce zemědělských chemikálií, přidává na švýcarské burze 3,5 % a pozadu příliš nezůstává ani Bayer AG (+1,75 %). Ze švýcarského trhu musíme zmínit také Novartis (-1,46 %), který vrací část včerejších zisků. Špatně se nedaří ani automobilům. Sektor jako celek stoupá o 0,5 % a nejdůležitější titul, DaimlerChrysler, zhodnocuje cenu svých akcií o jedno procento.

Ondřej Stehlík, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.07.2026
13:50Firmy po sázce na AI nabírají propouštěné pracovníky zpět. Ukazuje se, že lidský prvek je nepostradatelný
13:43Inflace v eurozóně v červnu klesla na 2,8 procenta
12:06PODCAST Trhy & Bohatství s Petrem Pudilem: Evropa si zadělává na problém. Spořením nezbohatneme
12:05Slabý jen doléhá na americké dluhopisy, zatímco akcie si vybírají přestávku v růstu  
11:10Průmysl hlásí nejlepší náladu za tři roky. Pomáhají nové zakázky i slabší cenové tlaky  
10:47Podmínky ve zpracovatelském průmyslu se v červnu zlepšily nejvíce od dubna 2022
10:31AI boom stojí čím dál víc. Otázkou zůstává, kdo ho zaplatí  
10:29Footshop a.s.: Vnitřní informace - Společnosti Footshop a.s. a Queens Store s.r.o. se účastní procesu fúze sloučením
8:59KKCG Real Estate Financing a.s. : Konsolidovaná výroční zpráva ručitele za rok 2025
8:54Rozbřesk: Solidní půlrok pro akcie, zklamalo zlato a propadl bitcoin
8:49Wall Street zakončila nejlepší čtvrtletí za šest let, trh práce zůstává stabilní a Colt CZ se dnes obchoduje bez dividendy  
6:04Jsou současné valuace vyšší, než na vrcholu dot-com bubliny?
30.06.2026
22:01S&P 500 uzavřel nejlepší čtvrtletí od roku 2020 růstem  
16:39Traders Talk: Polovodiče dál táhnou trh, ale rally se zužuje. Kde ještě hledat šanci?
15:25Trápení japonského jenu pokračuje. Měna je nejslabší za posledních 40 let
14:08ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Novým předsedou dozorčí rady ČEZ zvolen Radim Fiala
13:57Historická rally polovodičů naráží na otázku: Co bude dál?  
13:56MONETA Money Bank - oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
12:35Brexit brzdí ekonomiku. Británie po rezignaci premiéra hledá nový směr
11:29Akciím svědčí návrat zájmu o technologie, Japonsko čelí slábnoucímu jenu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM v průmyslu