Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
MMF sníží odhad letošního růstu eurozóny na 1,7 %

MMF sníží odhad letošního růstu eurozóny na 1,7 %

19.04.2004 10:04
Autor: 

Mezinárodní měnový fond tento týden ve středu ve Washingtonu pravděpodobně zvýší odhad růstu globální ekonomiky pro letošek na 4,6 % z předchozích 4,1 %. Konečný návrh jarní zprávy MMF získala s předstihem agentura Reuters. Hospodářský růst by měl být dynamický i v roce 2005, kdy by měl svět růst o 4,4 % a více.

Dařit se ale nebude ekonomice eurozóny, které MMF sníží prognózu letošního růstu na 1,7 %, poslední, podzimní zpráva přitom ještě předpokládala růst o 1,9 %. Evropské hospodářství by mělo oživit až v roce 2005 – růst by měl dosáhnout 2,3 %. Nicméně MMF (na rozdíl od OECD) přistoupil ke zvýšení odhadu růstu Německa, které by mělo letos přidat 1,6 % místo dříve očekávaných 1,5 %. Největší evropská ekonomiky bude těžit z růstu exportní poptávky, domácí poptávka zůstane ale slabá.

Výrazné zlepšení čeká japonskou ekonomiku – místo růstu o 1,4 % nyní Fond očekává růst o 3,4 % v roce 2004! Obzvláště potěšující je zde kromě silného růstu také úspěšný boj s deflací, píše MMF ve zprávě.

(zdroj: Reuters)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.06.2026
8:57ČEZ schválil prodej části byznysu, HPE vystřelilo nahoru o 28 procent a Alphabet nabídne nové akcie  
8:43ČEZ, a.s.: Informace o změnách v dozorčí radě a ve výboru pro audit na základě výsledků jednání VH 1. 6. 2026
8:42Rozbřesk: Květnová inflace z eurozóny spustí odpočítávání do zasedání ECB, koruna vyčkává na inflaci a mzdy
8:36ČEZ, a.s.: Změna stanov společnosti
8:30ČEZ schválil rozdělení firmy. Nevýrobní aktivity půjdou do nové entity
8:27ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Optimalizace vlastnické struktury a governance Skupiny ČEZ
5:57FX Strategie: Rozhodnutí ECB může rozhýbat trhy, koruna dále vyčkává  
01.06.2026
17:06Írán ukončuje jednání s USA a slibuje úplně zablokovat Hormuz. Ropa prudce zdražuje
16:41PODCAST Týdenní výhled: Nvidia cítí příležitost v PC odvětví, obrat na softwaru  
16:25ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě dividendy
15:56ČEZ vyplatí dividendu 42 Kč na akcii. Protinávrh vyšší dividendy neprošel
15:32Pár úvah o dalším komoditním cyklu probíhajícím během AI boomu
15:11Rozpočet v květnu: hluboký deficit a ještě horší výhled
14:20Vládní dotace pro průmysl dosáhly nejvyšší úrovně od finanční krize
14:01Eisman: Jediná věc, která by ospravedlnila valuaci SpaceX
11:42Prezident znovu podpořil euro. Česko má být „u stolu, ne za dveřmi“
11:29Nvidia vyzývá AMD a Intel a s novým superčipem vstupuje na PC trh
11:01Růst průmyslu pokračuje, narušené dodávky už ale zvyšují náklady
10:54V Evropě lehká nervozita, v Americe pokračování optimismu o AI  
9:58Castlelake zvažuje převzetí easyJetu, akcie prudce rostou

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
16:00USA - Nově otevřená prac. místa