Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bankovní tituly zařídily návrat DJI a S&P do plusu, NASDAQ však v mínusu

Bankovní tituly zařídily návrat DJI a S&P do plusu, NASDAQ však v mínusu

19.04.2004 9:07
Autor: 

Páteční obchodování díky finančním titulům J.P. Morgan Chase a Wells Fargo znamenalo růst pro indexy Dow Jones (+0,52 %) a S&P (+0,51 %), když se podle některých zmírnil tlak, který by vedl Fed k rychlému zvyšování úrokových sazeb. Za propadem indexu Nasdaq (-0,32 % ) hledejme dva hlavní protagonisty. Jedním z nich byla finská Nokia, která „navázala“ na špatné zprávy z minulého týdne a zhoršením odhadu zisku na akcii na další období ztratila dalších 9 procent.

Druhou neméně slavnou společností byla IBM, která na celé čáře zklamala a její akcie to pocítily, když ztratily 1,8 %. Špatné výsledky Nokie a IBM našly další odezvu mezi společnostmi, jež pochází ze stejného sektoru, a tak mezi dalšími, které v průběhu páteční seance klesaly, nalezneme společnosti Texas Instruments a Motorola. Pro další vývoj však bude velmi důležité, jak bude pokračovat výsledková sezóna a také jak se promítne víkendový útok izraelské armády, která zasáhla podruhé hnutí Hamás, když se její nový vůdce stal terčem atentátu. Amerika v čele s prezidentem G. Bushem narozdíl od ostatních tento útok podpořila, a tak bude velmi důležité, kam namíří rozhořčení Palestinci své sebevražedné útoky. Spolu se stále se vyhrocující situací v Iráku by pak tyto informace mohly ovlivňovat dění na trhu v příštím týdnu.

Roman Koděra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.06.2026
22:01Akcie klesly kvůli napětí mezi USA a Íránem, ropa opět posílila  
17:01Americká polarizace
15:24Komerční banka, a.s.: Oznámení o umístění evropských krytých dluhopisů
15:18Inflace v zámoří za květen zrychlila, ale nepřekvapila  
14:07Státy vydávají dluhopisy rekordním tempem. Výnosy se vrací na úrovně z roku 2008  
12:20Brzdou jsou pro ekonomiku dražší nemovitosti. Proč?
12:03ČEZ vybuduje na Orlické přehradě velkou přečerpávací elektrárnu
11:32Technologie zůstávají pod tlakem před rizikovým inflačním reportem  
11:19ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:31ASML na maximech, ale s otazníky: valuace vůči konkurenci je nejnižší za několik let  
10:11Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta, potvrdil ČSÚ
10:10UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů, ISIN XS2188802404
8:50Rozbřesk: Paradoxy tuzemského trhu práce
8:37USA provedly odvetné údery na Írán, trh čeká na americkou inflaci. Evropa otevře v plusu  
6:04Siegel: Fed nechce zopakovat svou předchozí inflační chybu
09.06.2026
18:10Setrvačné akcie jsou opět v kurzu. Jak se chovají během nafukování a vyfukování bubliny?
16:49KKCG Financing a.s.: Oznámení o osmé výplatě úrokového výnosu
15:49Analytický radar: AI rally nekončí. Hardware bere vše, software krvácí a lano se začíná napínat
14:43Silná data z trhu práce mění očekávání. Trh začíná počítat s růstem sazeb  
12:05Banka of America vidí na trhu mnoho varovných signálů. Je čas vybírat zisky, tvrdí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - PPI, y/y