Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vynikající data o vývoji nezaměstnanosti pomohla Wall Street k růstu...

Vynikající data o vývoji nezaměstnanosti pomohla Wall Street k růstu...

05.04.2004 8:58
Autor: 

Všechny hlavní indexy na Wall Street v pátek zaznamenaly skoro raketový růst, když Dow Jones Industrial Average posílil o 0,94 % a obchodní den končil na hodnotě 10 470,59 bodů, technologický Nasdaq Composite poskočil o 2,09 % (2 057,17 bodů) a širší index S&P 500 byl na konci seance o 0,85 % výše (1 141,81 bodů). Poměr rostoucích a klesajích titulů byl v podstatě vyrovnaný, na trhu však bylo poměrně hodně likvidity a majitele změnilo cca 1,6 miliardy akcií (+ 6,8 % více než je 3měsíční průměr).

* Data o nezaměstnanosti - segment služeb vytvořil v březnu 308 000 pracovních míst, což bylo o skoro 100 % více, než bylo očekáváno, a současně šlo o nejvyšší hodnotu od dubna roku 2000. Míra nezaměstnanosti vzrostla na 5,7 % s tím, jak se více lidí vrací hledat si nové pracovní místo.

* Sun Microsystems Inc. - přidal 87 c na hladinu 5,06 USD. Firma oznámila, že obdrží od Microsoft Corp. platbu ve výši 1,06 mld. USD jako kompenzaci a řešení právních sporů. Současně se společnost nechala slyšet, že propustí 3 300 zaměstnanců.

* Gateway Inc. - poskočila o 66 c na cenu 6,06 USD. Firma slovy svého CEO přiznala, že zavře všech svých 188 maloobchodů a propustí 2 500 pracovníků.

* Kmart Holding Corp. - posílil o 4,51 USD na cenu 46,25 USD. Třetí největší maloobchodní řetězec ve Spojených státech bude podle USB profitovat z uzavírání některých svých obchodů

* Alcoa Inc. - největší výrobce hliníku na světě bude první firmou z báze indexu S&P500, která bude publikovat své hospodářské výsledky (zítra po zavření trhů).

Petr Žabža, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.03.2026
9:48Komárkův Allwyn dokončil spojení s řeckou OPAP, vstoupil tak na aténskou burzu
9:33Rozbřesk: Washington tlačí Írán k jednání. Trhy si oddychly, ekonomika už šok vstřebává
9:16Colt CZ potvrzuje odolnost portfolia, růst v roce 2026 potáhne munice a nový energetický segment  
8:57Colt CZ překonal očekávání, USA předložily plán pro mír a ARM uvede vlastní čipy  
6:01Propad akcií je hlubší, než se může zdát. Podle Morgan Stanley to dává šanci na silné oživení
24.03.2026
21:10Akcie odmazaly část ztrát díky naději na jednání o Hormuzu, válka však dál trvá  
17:00J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
16:19PODCAST Traders Talk: Trhem zmítá extrémní strach. Jak se v něm zorientovat a udělat co nejméně škody
16:10Turecko zvažuje kvůli válce využití zlatých rezerv k obraně měny
15:21Deset let nulová inflace…
13:44Energetický šok opět otestuje měnovou politiku Fedu. Klíčová bude jeho délka a intenzita
12:24Anthropic vstupuje do boje o agentní AI. Claude může na dálku ovládat počítač
12:12S&P Global: Růst aktivity v soukromém sektoru v eurozóně v březnu zpomalil
12:11Holešovice zrychlují: ceny bytů rostly o 25 %
11:14Co věřit Trumpovi a jak zareaguje Írán? Trhy stále nevědí, na jakou kartu si vsadit  
11:09Revolut hlásí rekordní zisk před zdaněním. O desítky procent roste počet klientů i předplatného
9:51AI ano, ale ne jako jádro portfolia. Erhard Radatz z Invesca o technologiích, válce v Íránu, energetice i návratu zájmu o Čínu
9:45Důvěra v českou ekonomiku v březnu stoupla u podnikatelů i spotřebitelů
9:36EU a Austrálie se dohodly na odstranění cel, bezpečnostní spolupráci i těžebních projektech
8:57Rozbřesk: Trumpova otočka jako test citlivosti středoevropských měn na ropu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Jefferies Financial Group Inc (02/26 Q1, Aft-mkt)
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo