Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna slábne na 32,95 Kč/EUR, dolar pokračuje v pádu na 1,22 USD/EUR

Koruna slábne na 32,95 Kč/EUR, dolar pokračuje v pádu na 1,22 USD/EUR

30.03.2004 10:51
Autor: 

Koruna dnes dopoledne klidná, jako obvykle v této části obchodní seance, zdá se přitom, že navázala na včerejší propad, když oslabuje na 32,95 Kč za euro. Americký dolar oslabuje k euru, a tak kurz koruny k dolaru posiluje přesně na 27,00 Kč/USD.

Charakteristika domácího devizového trhu se příliš neliší od předchozích dnů, tj. žádná změna v pohledu investorů, žádná nová informace. Jediným impulsem je tak vývoj na ostatních trzích v regionu a eurodolaru. Ale ani na Slovensku, v Polsku a Maďarsku dnes nevládne žádná hektika, trhy jsou v podstatě bez pohybů, forint „bojuje“ na klíčové kótě 250 HUF/EUR.

V dalších hodinách a dnech očekáváme posun koruny přes 33,00 Kč za euro, oslabení však nemusí být výrazné, pravděpodobně jen k 33,10 až 33,20 Kč za euro. Bude převládat technické obchodování a obchodování na základě jednotlivých klientských objednávek. Existuje jen málo příležitostí ke spekulaci. Oslabení koruny k 33,00 Kč za euro ze zahraničních bank očekává v tomto okamžiku například BNP Paribas.

Na eurodolarovém trhu se ukázalo, že americká měna není připravena na relativně vysoký růst přes letošní maximum 1,2050 USD/EUR. Spekulace o úrokových sazbách ECB budou sice kulminovat až ve čtvrtek, efekt změny pohledu trhu na jejich nastavení však vyprchal již minulý týden. Kurz dolaru v tuto chvíli na 1,2205 USD/EUR, když včera v Evropě zavíral na 1,2150 USD/EUR.

ECB ve čtvrtek sazby pravděpodobně nesníží, nicméně bankéři o tom budou jistě úporně diskutovat. Je možné, že centrální banka bude zatím v jistém slova smyslu jen hrozit jejich redukcí, aby měla případné posilování eura k 1,30 USD/EUR pod kontrolou. Dnes bude v USA zveřejněn index ekonomického sentimentu. Krátkodobě může dolar ztrácet půdu pod nohama v rámci pásma zhruba 1,21 až 1,25 USD/EUR.

Radim Krejčí, Patria Online


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.03.2026
16:36Výprodej evropských dluhopisů nemusí být u konce. Výnosy mohou zůstat vysoko i po skončení konfliktu  
8:31Víkendář: Je řešením embargo na Írán?
28.03.2026
14:27Čína zažívá boom „ekonomiky emocí“. Spotřebitelé utrácejí méně racionálně a více pro radost
8:08Víkendář: Přehnané predikce dalšího růstu cen ropy?
27.03.2026
21:45Americké akciové indexy směřují níže
17:29Jak si stojí dolar ve světle úrokových diferenciálů? A co s nimi udělají ceny ropy?
16:16Pád CSG. Akcie na závěr týdne výrazně oslabují a už jsou pod IPO cenou
15:03Macquarie: Ropa může vystřelit až na 200 USD za barel, pokud se válka protáhne do června
13:39Když smícháte Jack Daniel's a Jameson. Lihovarničtí giganti jednají o fúzi
12:02Perly týdne: Ropa dlouhodobě k 80 dolarům za barel, žádná alternativa k americké měně
11:50Velká nejistota trvá, rostoucí ropa a výnosy tlačí akcie do červeného  
11:03Výnosy z reklamy v ChatGPT v celoročním přepočtu překonaly 100 milionů dolarů
10:24Tvůrce Claude zvažuje říjnové IPO. Anthropic má podporu gigantů a zatím valuaci 380 miliard
8:53Rozbřesk: Trump opět posouvá ultimátum, úleva na trzích však bude pravděpodobně dočasná
8:41Trump opět vycouval z útoků na Írán. Futures rostou, ale dluhopisové trhy jsou nadále opatrné  
6:06Backwardace na trhu s ropou: krátkodobé kontrakty jsou dražší než ty s pozdějším dodáním
26.03.2026
17:55Od poloviny roku zase oslabování dolaru?
16:11Trh pod klíčovými průměry. Technická analýza S&P 500 zatím příliš optimismu nenabízí  
14:43Paměťový sektor koriguje raketový růst. TurboQuant od Googlu potřebuje až šestkrát méně paměti k provozu AI
13:13Forexové poučení z krizového vývoje v Íránu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data