Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    KCP: Pozastavení makléřských zkoušek

    KCP: Pozastavení makléřských zkoušek

    29.03.2004 14:25
    Autor: 

    následuje úplné znění tiskové zprávy KCP
    Vzhledem k připravované legislativě upravující kapitálový trh bude nutné revidovat soubor otázek pro makléřské zkoušky. Komise pro cenné papíry počítá s pozastavením makléřských zkoušek na dobu tří měsíců od nabytí účinnosti nových zákonů. Dosud vypsané zkušební termíny do konce června zůstanou v platnosti, pokud nová legislativa nenabude účinnosti před prvním červencem.

    Senát v současné době projednává novou legislativu kapitálového trhu. Přijetí této úpravy bude mít nepochybně vliv na obsah makléřských zkoušek, které pořádá Komise pro cenné papíry. Výbor pro makléřské zkoušky čeká náročný úkol revize velmi rozsáhlého souboru otázek, které jsou náplní těchto zkoušek. Vzhledem k rozsahu prací na revizi otázek počítá komise s pozastavením zkoušek na dobu tří měsíců od účinnosti nových zákonů, která je nezbytně nutná pro aktualizaci otázek všech kategorií makléřských zkoušek.

    Komise pro cenné papíry zatím vypsala zkušební termíny až do konce června vzhledem ke skutečnosti, že dosud není jisté datum nabytí účinnosti nové legislativy. Pokud by však nové zákony nabyly účinnosti před prvním červencem, bude nutné vypsané termíny po datu účinnosti nových předpisů zrušit.

    Zákon o podnikání na kapitálovém trhu, který je součástí balíčku přijímané legislativy, připouští prominutí makléřské zkoušky v případě, že příslušná osoba složila obdobnou zkoušku pořádanou samosprávnou organizací. V současnosti však zatím neexistuje samosprávná organizace, která by obdobné zkoušky zajišťovala.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data