Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ani v polovině seance evropské burzy nemají sílu k růstu ... DJ STOXX50 -0,76 %

Ani v polovině seance evropské burzy nemají sílu k růstu ... DJ STOXX50 -0,76 %

15.03.2004 13:44
Autor: 

Evropské burzy podle všech indikací skončí dnešní obchodní den tak, jak ho začaly - negativně. Ani v polovině senace totiž indexy neukazují na možnost růstu - DJ STOXX50 je o 0,77 % níže, německý DAX30 klesá o 1,389 % a francouzský CAC40 je o skoro procento levnější. Nejhůře je na tom ale stále španělský IBEX35, který prohlubuje svůj pokles až na -3,24 %. Britský FTSE100 padá o půl procenta, nizozemský AEX je -1,16 % a italský MIB30 je -1,23 %. Trhy futures, které ještě dopoledne ukazovaly na skoro procentní pokles, odpoledne trochu vylepšily svůj obrázek - Dow Jones future -0,25 %, technologický Nasdaq futures -0,56 % a širší S&P500 future -0,25 %.

Z pohledu nejvíce a nejméně výnosných titulů se pořadí trochu zamíchalo - nejhůře je na tom španělská Telefonica SA (-3,89 %), následovaná firmou Bayer AG (-3,27 %) a Banco Bilbao (-3,25 %). Na dalších pozicích jsou tituly jako Allianz AG (-2,80 %), Bco Santander (-2,72 %) a L´Oreal (-2,5 %). Na straně druhé nalezneme stále jen těchto několik jmen - BT Group Plc (+2,76 %), Lloyds TSB (+0,81 %), TotalFina Elf (+0,54 %), BP Plc (+0,39 %), ENI SpA (+0,12 %) a Royal Bank of Scotland Plc (+0,06 %).

* Novartis AG - podle mnoha analytiků firma díky svému zájmu o koupi firmy Aventis riskuje ztrátu kreditního ratingu na hodnotě AAA
* Aegon NV - LBBW zvyšuje doporučení na "Buy" z předchozího "Hold"
* evropské ropné společnosti - UBS AG zvyšuje cíloví ceny u firem BP Plc, Shell Plc, TotalFina Elf, ENI a Repsol

Petr Žabža, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.06.2026
17:44„Komoditní“ cyklus umělé inteligence a rýmy s technologickou bublinou
16:16Akcie SpaceX už klesly pod debutovou cenu, tržní hodnota opět pod dvěma biliony dolarů
16:05Po čipech je dalším limitem pro AI elektřina. Novou sázkou mohou být bateriová úložiště
14:48Čipy padají, investoři se obávají vysokých valuací. Micron rozhodne  
13:12Miran: Současné změny sazeb se projeví až za rok a v tu dobu zmizí vyšší inflační tlaky
11:23Vzniká ČEZ Energy. Prodej až 49% podílu může financovat odkup minorit
10:51Korekce na techu zrychlila v Koreji a pokračuje dál na západních trzích  
10:49Aktivita v eurozóně dál klesá, tempo se ale zmírňuje
9:23Rozbřesk: Maestro Greenspan položil základ nezávislého centrálního bankovnictví
8:56ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Skupina ČEZ uzavřela dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč k existující úvěrové smlouvě
8:52ČEZ založil ČEZ Energy, ETF lákají rekordní miliardy a Lucid propouští  
6:06Šéf JP Morgan je překvapen výkonem akciových trhů. Na ekonomiku se podle něj valí „malá tsunami“
22.06.2026
17:34Tři „ziskové“ zajímavosti
16:03PODCAST Týdenní výhled: Chaos kolem Íránu, rezignace britského premiéra a Micron v centru pozornosti  
15:16Politický otřes v Británii: Starmer odstupuje z čela, o vedení se hlásí Burnham
14:18Zemřel bývalý šéf Fedu Alan Greenspan
14:12AbbVie převezme Apogee za téměř 11 miliard dolarů. Chce držet krok s rostoucí konkurencí
12:08Trump staví novou celní zeď. Některé země získají výhodu, jiné si pohorší
10:58Zmatečné zprávy kolem Íránu ani pád další britské vlády na trhy vzrušení nepřinesly  
10:43Německo kupuje podíl ve výrobci tanků KNDS před jeho vstupem na burzu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba