Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Philip Morris ČR dohání pokles ostatních blue chips a vévodí páteční obchodní aktivitě

Philip Morris ČR dohání pokles ostatních blue chips a vévodí páteční obchodní aktivitě

12.03.2004 14:05
Autor: 

Při pátku se pražská burza konsoliduje po předešlém poklesu a registruje jen mírné ztráty. Nejlikvidnější tituly po korekci z předchozích dní prozatím nacházejí podporu kupců, výjimkou jsou jen akcie Philip Morris ČR, které své tučné zisky začaly korigovat až dnes.

Index PX-D aktuálně upisuje 0,2 % na hodnotu 1963 bodu, tažen do záporu právě akciemi Philip Morris ČR, které se potýkají s poměrně agresivním vybíráním zisků. Během dopoledne cena tohoto titulu propadla až o 5% na 19 419 Kč, nicméně aktuálně se již opět obchoduje na dosah úrovní 20 000 Kč, tj. „jen“ o cca 2,5 % níže. Impulsem k vybírání zisků se přitom pro některé hráče mohlo stát i plánované snížení lotu ve SPADu z 200 ks na 100 ks. Objem obchodů s tímto titulem již dosahuje nadprůměrných 420 mil. Kč.

Druhým nejaktivnějším titulem se stává Český Telecomu, který poté, co se odrazil od včerejšího dna 320 Kč, v tuto chvíli stagnuje na cenách kolem 323 Kč. Stejně tak ČEZ (+0,13 %) a KB (+0,17 %) zůstávají bez výraznějšího pohybu, obchodní tempo u těchto titulů však dnes není nikterak závratné. Unipetrol pak dík setrvávající přítomnosti prodejců oslabuje o 1,6 % na 64,5 Kč. Objem celkových obchodů ve SPADu v tuto chvíli již dosahuje nadprůměrných 1,26 mld. Kč.

Vladimír Vávra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.02.2026
12:28Reddit zasadil medvědům tvrdou ránu. Tržby rostly o 70 procent, výhled zůstává optimistický  
10:58Amazon sentimentu přitížil, ale propad trhů opět láká kupce  
10:52Průmysl ke konci roku rostl, dočkáme se v roce 2026 zrychlení
10:47Komerční banka: Pokles jádrových výnosů i poplatků částečně vyvažuje atraktivní dividenda  
10:28Stellantis couvá od elektromobility. Za restrukturalizaci zaplatí 22 mld. eur a nevyplatí dividendu. Akcie klesají o 22 procent
8:49Novo Nordisk čelí levnější napodobenině Wegovy, Anthropic vydává novou verzi Clauda, evropské futures v záporu  
8:48Rozbřesk: ČNB zůstává jednotná a kolabující bitcoin pomáhá dolaru
8:45Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 4Q 2025
8:25Komerční banka oznámila slabší závěr roku, ale optimistický výhled na 2026
05.02.2026
22:35Amazon bude utrácet ještě více než Alphabet. Letošní výdaje odhaduje na 200 miliard dolarů
17:25Návrat hodnotových akcií a cyklické signály akciového trhu
16:26Excalibur Army ze skupiny CSG získala v Asii zakázku na obrněná vozidla za šest miliard
16:18Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, jejich pokles je však stále ve hře
14:42Nuda ve Frankfurtu. ECB preferuje stabilitu sazeb
14:30Základní úroková sazba zůstává na 3,5 procenta, rozhodla ČNB
14:00Bank of England drží sazby, ale připouští blížící se snížení
13:10Braňo Soták: Alphabet kráčí po tenkém laně. Zatím ale mezi masivními investicemi a doručovaným růstem balancuje úspěšně  
13:08Pandora reaguje na volatilitu stříbra: uvede platinovou kolekci
12:07Rotace z technologií a volatilní drahé kovy. Trhy zůstávají rozvířené  
11:26Turbulence na zlatu a stříbru

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university