Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český Telecom chce expandovat na východ

Český Telecom chce expandovat na východ

20.02.2004 17:01
Autor: 

Největší česká telekomunikační společnost chce expandovat do střední a východní Evropy, konkrétně na trhy Polska, Maďarska, Rumunska, Ukrajiny a Srbska, oznámil to dnes Pavel Jiroušek, výkonný ředitel pro velkoprodej Českého Telecomu. Po Slovensku, kde má společnost svou samostatnou pobočku už od minulého roku, by tak Telecom rozšířil své pole působnosti o dalších pět zemí.

Expanze na nové trhy by tentokrát neměla probíhat přes nové pobočky, ale spíše přes obchodní partnery, kteří by Telecomu pronajali svou infrastrukturu. Společnost zároveň neuvažuje o poskytování služeb koncovým zákazníkům, služby by měly být nabízeny pouze partnerským firmám, především mezinárodním provozovatelům telekomunikačních služeb, poskytovatelům internetového připojení a mobilním operátorům. Telecom chce přitom také využít výhodné geografické pozice České republiky a dále profitovat z tranzitního provozu.

(zdroj: ČTK)


Váš názor
  • Tak to se mi snad jenom zdá
    20.02.2004 18:16

    Vážený TELEKOME, udělej si nejdřív pořádek s internetem v čechách, paušály na dial up a adsl. Pokud budeš poskytovat služby za takové ceny a v takovém rozsahu jako v čechách, tak je to akorát vyhazování peněz.
    PSE
Aktuální komentáře
23.11.2025
10:06Víkendář: EU propadla regulačnímu šílenství, zanedbává prosté fungování volného trhu
22.11.2025
10:10Víkendář: EU se zabývá příliš mnoha věcmi, to podstatné jí uniká
21.11.2025
17:54Artur Gevorkyan a Andrej Bátovský o rekordních projektech, příležitostech pro akvizice, sázkách na defence sektor i burze, která posune firmu úplně jinam
17:20Kde jsou vlastně „standardní“ valuace a jak jsou na tom relativně k nim ty současné?
16:53Evropa může kompenzovat cla USA i bez nových smluv, tvrdí šéfka ECB
14:16Pozvánka na setkání s analytikem a makléřem Patrie ve středu 3. prosince v Praze
14:12Centrální banka nemusí být neomylná, ale musí být zodpovědná
12:30Perly týdne: Které akcie nejvíce těží z AI
11:21Dnes se může rozhodovat, jestli trhy vstoupí do korekce. Po veletoči na Wall Street padá i Evropa  
11:00Podnikatelská aktivita v eurozóně solidní, tempo brzdí průmysl
10:49Nové doporučení Patrie: Moneta atraktivní pro dividendy, prostor pro růst omezený  
10:35ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
10:03FRESH: Rozpočtové tornádo aneb co čekat od nové vlády? Odpovídá Mojmír Hampl
9:04Rozbřesk: Smíšená data z trhu práce komplikují Fedu prosincové rozhodnutí
8:48Výhled Nvidie trhy nepřesvědčil, Goldmani hlásí nárůst shortů a brexit stál Británii až 240 mld. liber  
7:14Slok: Prosincový pokles sazeb by pro Fed byl těžký
20.11.2025
22:01Wall Street pod tlakem: volatilita zasáhla technologie i kryptoměny  
17:37AI a „dobrá deflace“ druhé průmyslové revoluce
16:16Během posledních 15 let došlo k výrazné změně ve fungování Fedu a schopnosti monitorovat jeho politiku
16:02Trh s luxusním zbožím příští rok vzroste o tří až pět procent, očekává Bain

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data