Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
CVVM: Prezident Klaus se v žebříčku důvěry vyhoupl na první místo (69 %)

CVVM: Prezident Klaus se v žebříčku důvěry vyhoupl na první místo (69 %)

09.02.2004 13:41
Autor: 

Centrum pro výzkum veřejného mínění(CVVM) dnes zveřejnilo nejnovější průzkum důvěry k vrcholným politikům. Šetření se zúčastnilo ve dnech 12. až 19. ledna 2004 1065 respondentů.

Poprvé za mnoho let se někomu podařilo přeskočit tandem Gross-Buzková. Prezident Václav Klaus si získal v prvním měsíci tohoto roku důvěru 69% dotázaných a umístil se tak na první příčce před Stanislavem Grossem (60%) a stabilně populárním Otakarem Motejlem (54%). Vytrvalý pokles důvěry byl naopak zaznamenán u ministryně Petry Buzkové (49%), která tento měsíc skončila poprvé pod hranicí 50%.

Mezi největší skokany patří jednoznačně V. Klaus, kterému v říjnu minulého roku věřilo jen 55% a minulý leden byl dokonce až na 35%. Poměrně velký pohyb je možné zaznamenat také u premiéra V. Špidly, ovšem směrem dolů. Oproti minulému roku si pohoršil o 21 procentních bodů a skončil tento leden na 33procentní hranici.

Premiér se také zařadil mezi seznam osobností, kterým podle průzkumu lidé důvěřují nejméně. Tomuto seznamu vévodí ministryně zdravotnictví Součková s 81% nedůvěry následována Janem Rumlem (70%), ministrem práce a sociálních věcí Zdeňkem Škromachem (60%) a právě premiérem s 57% Nejméně známými politiky jsou místopředsedové PSP ČR Jitka Kupčová a Ladislav Svoboda, které nezná 61, respektive 59 procent dotázaných. Relativně neznámí ale zůstávají také někteří členové vlády. Ministry Urbana a Palase například nezná alespoň každý 3 dotázaný.

Tabulka: Důvěra politikům od března 1999 do ledna 2004


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.03.2026
16:36Výprodej evropských dluhopisů nemusí být u konce. Výnosy mohou zůstat vysoko i po skončení konfliktu  
8:31Víkendář: Je řešením embargo na Írán?
28.03.2026
14:27Čína zažívá boom „ekonomiky emocí“. Spotřebitelé utrácejí méně racionálně a více pro radost
8:08Víkendář: Přehnané predikce dalšího růstu cen ropy?
27.03.2026
21:45Americké akciové indexy směřují níže
17:29Jak si stojí dolar ve světle úrokových diferenciálů? A co s nimi udělají ceny ropy?
16:16Pád CSG. Akcie na závěr týdne výrazně oslabují a už jsou pod IPO cenou
15:03Macquarie: Ropa může vystřelit až na 200 USD za barel, pokud se válka protáhne do června
13:39Když smícháte Jack Daniel's a Jameson. Lihovarničtí giganti jednají o fúzi
12:02Perly týdne: Ropa dlouhodobě k 80 dolarům za barel, žádná alternativa k americké měně
11:50Velká nejistota trvá, rostoucí ropa a výnosy tlačí akcie do červeného  
11:03Výnosy z reklamy v ChatGPT v celoročním přepočtu překonaly 100 milionů dolarů
10:24Tvůrce Claude zvažuje říjnové IPO. Anthropic má podporu gigantů a zatím valuaci 380 miliard
8:53Rozbřesk: Trump opět posouvá ultimátum, úleva na trzích však bude pravděpodobně dočasná
8:41Trump opět vycouval z útoků na Írán. Futures rostou, ale dluhopisové trhy jsou nadále opatrné  
6:06Backwardace na trhu s ropou: krátkodobé kontrakty jsou dražší než ty s pozdějším dodáním
26.03.2026
17:55Od poloviny roku zase oslabování dolaru?
16:11Trh pod klíčovými průměry. Technická analýza S&P 500 zatím příliš optimismu nenabízí  
14:43Paměťový sektor koriguje raketový růst. TurboQuant od Googlu potřebuje až šestkrát méně paměti k provozu AI
13:13Forexové poučení z krizového vývoje v Íránu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data