Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Na první pohled ano, na druhý ne … Wall Street už více klesat nebude?

Na první pohled ano, na druhý ne … Wall Street už více klesat nebude?

06.02.2004 18:17
Autor: 

Kdo by sázel na prudký růst na Wall Street dnes po zveřejnění makrodat v 14:30 SEČ, tak byl překvapen. Na první pohled se totiž zdálo, že číslo, na které se nejvíce čekalo, zůstalo za očekáváním - indexy a futures v Evropě a v Americe okamžitě propadly. Vytvořená pracovní místa tak při ranní kávě na druhé straně Atlantiku, resp. odpolední na starém kontinentu, pořádně zamíchala trhy. Po první negativní reakci však trh akceptoval tu skutečnost, že 112 tisíc míst je lepších než 16 tisíc za uplynulé období, a přestože se nenaplnila očekávání 170 tisíc, byl nakonec tento údaj přijat pozitivně a Wall Street otočila o 180 stupňů.

Další podporu americkému trhu daly impulsy z Evropy, která se dnes bez sebevětšího zaváhání vypořádala se zjevnou krizí na politické scéně v Německu, kde kancléř Gerhard Schroeder oznámil odchod z vedení sociálně demokratické strany. Evropa a posléze Wall Street se pak více zaměřila na švédskou společnost Ericsson (+11%), která překvapila výrazně lepšími výsledky. Nahoru se tlačí akcie společnosti PepsiCo (+3,1%), která po dobrých výsledcích bude díky zlepšené produktivitě generovat vyšší zisky. Alespoň tak to vidí CSFB a zvyšuje své investiční doporučení na „outperform“ z „neutral“.

Nedaří se akciím společností Cigna Corp (-6,24%) a Schering-Plough (-1,8%). První klesá na základě rozhodnutí společnosti snížit výši čtvrtletní dividendy na 2,5 centu z 33 centů. Výrobce léku na alergii - Claritinu - ztrácí poté, co společnost oznámila pozastavení vývoje léku Sarasar v návaznosti na špatné výsledky při prováděných testech. Lék byl původně vyvíjen pro léčbu rakoviny plic a byl testován na lidských pacientech, tedy v závěrečné fázi před podáním žádosti o schválení FDA. Prozatímní výsledky však společnost využije pro testování proti leukémii a dalším druhům rakoviny.

Poslední den tohoto týdne tak na Wall Street panuje optimismus a indexy dosahují těchto hodnot: DJI + 0,64%, S&P + 0,87% a NASDAQ + 1,39%.

Roman Koděra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.04.2026
22:06Americké akciové indexy uzavírají týden na nových maximech  
17:25Nejoptimističtější korekce v historii trhů a posun tam, kde jsme byli
16:54J&T Global Finance XV., s.r.o.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
16:35Průlomové ETF: Pro českého investora je rozhodující zisk v korunách, říká šéf Patrie Podpiera
16:27ČEZ a Rolls-Royce SMR uzavřely dohodu na přípravu vývoje modulárních reaktorů
15:50Morgan Stanley: AI by mohla pomoci snížit náklady na vývoj videoher téměř o polovinu
15:31Souboj pilulek: Foundayo od Eli Lilly v prodejích zatím za Wegovy od Novo Nordisku zaostává
14:25Kanadský AI start-up Cohere se dohodl na koupi německého protějšku Aleph Alpha
14:02Perly týdne: Jaký bude Fed za Warshe a Apple za Ternuse
12:22Rozdělení ČEZ: Dcera pro prodej, distribuci či GasNet vznikne v úvodu 2027 a soustředí polovinu zisku EBITDA
11:36Po poklesu budou polovodiče táhnout trhy vzhůru  
11:25Zmrtvýchvstání Intelu: Akcie letos narostly o 80 procent a příběh nekončí  
9:49Moneta doručila silný úrokový výnos, optimismus ale již je v ceně započítán  
8:51ČEZ jedná o změnách struktury, Moneta bez dividendy i překvapení a Meta a Microsoft propouštějí  
8:45MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. čtvrtletí 2026 vzrostl na 1,6 mld. Kč
8:40Komerční banka, a.s.: Oznámení o přijatých usneseních z jednání Valné hromady
8:29J&T FINANCE GROUP SE: Výroční zpráva za rok 2025
7:57Moneta zahájila rok silnými výsledky a splnila očekávání trhu
23.04.2026
22:01Zámořské indexy po maximech ztrácely  
16:47Analytický radar: Patria představuje Watchlist - investiční inspirace z hledáčku analytiků

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data