Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Člen rady guvernérů FED -

Člen rady guvernérů FED - "FED bude trpělivý se zvyšováním úrokových sazeb..."

06.02.2004 8:50
Autor: 

Wall Street včera večer po relativně nešťasné středě konečně posílila, tažena jednak velmi pozitivním komentářem jednoho z členů rady guvernérů amerického FEDu Bena Bernanka, dále pak růstem akcií ze segmentu retailu. Dow Jones tak posílil o 0.24%, Nasdaq Composite končil den o 0.27% výše a S&P500 byl +0.18%. Trhy futures (byť je stále relativně brzo) indikují pokračování tohoto trendu - Dow Jones future +0.07%, Nasdaq Composite future +0.17%. Poměr rostoucích a klesajících titulů dosáhl 7:6, majitele změnilo 1.6 miliardy akcií.

Největší pozornost však bude upírána na odpolední zprávy o stavu nezaměstnanosti - trh očekává, že americká ekonomika přidala v lednu 175,000 pracovních míst a míra nezaměstnanosti pravděpodobně spadla na 15-měsíční minimium na hodnotě 5.7%.

Primárním důvodem růstu však nepochybně byla přednáška člena rady guvernérů amerického FED Bena Bernanka ve městě Columbia. Zde prohlásil, že "FED bude jistě velmi trpělivý se zvyšováním sazeb, i když vidí relativně vysokou pravděpodobnost ekonomické expanze a růstu počtu nově najímaných pracovníků". Jedním dechem také dodal, že FED vnímá ekonomiku jako vyrovnanou a období stabilních úrokových sazeb bude trvat alespoň šest měsíců.

Druhým důvodem růstu byla segment retailu a maloobchodních řetězců. Wal-Mart Stores přidal 86c na cenu USD56.25. Lednové prodeje v obchodech otevřených alespoň jeden rok vzrostly o 5.7% díky vyššímu zájmu o zimní oblečení. GAP posílil o USD1.69 na hladinu USD20.59. Vyšší prodeje v řetězcích jako Gap, Banana Republic a Old Navy pomohly zvýšit zisk za Q4/2003. Tržby v obchodech otevřených alespoň jeden rok poskočily v lednu o 3%.

Petr Žabža, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.03.2026
16:43PODCAST Týdenní výhled: Ropa dál roste, napětí neustupuje a do toho zasedají centrální banky  
15:57Historická zkušenost, na kterou nyní trhy moc nevěří
14:30Ropa nad sto dolary přepisuje evropský energetický sektor. Neste a Equinor táhnou, služby padají  
14:14Jak se Polsko z komunistické trosky stalo jednou z 20 největších ekonomik
13:39ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:10Nebius získal velkého zákazníka. Meta si za 27 miliard dolarů kupuje přístup k jeho AI infrastruktuře
12:30Ropa snížila tlak na akcie i dluhopisy, volatilita se snižuje  
11:03Ropa dál zdražuje, Trump vyzývá ostatní země k ochraně Hormuzského průlivu
10:31Meta sází na AI efektivitu: počet zaměstnanců může klesnout o pětinu
9:41Komerční banka, a.s.: Oznámení o změně Tier 2 kapitálu
8:57UniCredit podává oficiální nabídku na převzetí německé Commerzbank
8:49Rozbřesk: Centrální bankéři neřeknou nic, protože za dané situace skutečně „nikdo nic neví“
8:43ČNB sazby ponechá, Tykač zpochybňuje převzetí ČEZ státem a trhy sledují napětí v Hormuzu i nabídku UniCreditu  
5:50Fidelity: Konec éry 60/40? Vyšší volatilita a fragmentace nutí investory přehodnotit konstrukci portfolia
15.03.2026
8:37Víkendář: Kdyby bylo k dispozici více kaučuku, mohla skončit válka dříve?
14.03.2026
9:09Víkendář: Když chybí strategická surovina – jak vznikl a co vše způsobil nedostatek kaučuku
13.03.2026
21:02Závěr týdne v červeném, Brent nad 100 USD  
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data