Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dezinfomace zastavily mírné posilování české měny

Dezinfomace zastavily mírné posilování české měny

04.02.2004 15:53
Autor: 

komentář doplněn
V průběhu dne posilující česká měna se před chvílí zachvěla, když agentura Bloomberg citovala členku bankovní rady Evropské centrální banky Gertrudu Tumpel-Gugerell, která měla označit polský zlotý, českou korunu a maďarský forint za měny nadhodnocené k euru! ECB později takové výroky dementovala. Tumpel-Gugerellová hovořila primárně o kurzu eura.

Přesto to korunu zastavilo - kurz se před údajným výrokem posunoval až na 33,15 Kč/EUR, ale nyní se propadl zpátky na zhruba 33,22 Kč za euro. Čekáme, zda se posilování v závěru dne obnoví.

Zpravodajské agentury citovaly rozhovor s Gertrudou Tumpel-Gugerellovou, který otiskl mimo jiné i na svých internetových stránkách (http://www.industriemagazin.co.at) rakouský magazín Industriemagazin. Komentář, který agentury přiřknuly Gugerellové, zazněl v otázce deníku a členka bankovní rady se konkrétně k hodnotě zlotého, koruny nebo forintu sama nevyjádřila – řekla mluvčí ECB Regina Schueller.

Radim Krejčí, Patria Online


Váš názor
  • Zaklínadla & pravda
    05.02.2004 8:47

    Koruna je podhodnocena; díky našemu vstupu do EU poroste k minimálně 25Kč; daří se nám stále lépe; jsme nejšikovnějším národem Evropy. Toto jsou součastná zaklínadla, které je nutno stále opakovat. Jinak se lidem nedostanou pod kůži - lež stokrát opakovaná, stane se pak pravdou. Skutečná pravda není dnes bohužel politicky korektní. Jak to, že tohle Gertruda Tumpel-Gugerell neví?
    Rik
  • To je to tedy s korunou ještě horší,než jsem si myslel
    04.02.2004 19:57

    Když se zachvěla po tom co nějaká Gertruda řekla to co všichni už dávno ví.
    Orada Poisson
Aktuální komentáře
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
10:37Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD