Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Burza při miliardovém objemu nakonec jen stagnovala

Burza při miliardovém objemu nakonec jen stagnovala

23.01.2004 17:57
Autor: 

Pražská burza uzavřela páteční seanci de facto jen stagnací, když konečná hodnota indexu PX-D se dík protisměrnému vývoji jednotlivých blue chips ustálila na úrovni 1 732 bodu, tj. jen o 0,15% výše. Navzdory nadcházejícímu víkendu však byla páteční seance provázena poměrně aktivní participací investorů na trhu, o čemž svědčí i zobchodovaný objem ve SPADu ve výší 1,1 mld. Kč.

Nejobchodovanější emisí seance se, s více než půlmiliardovým objemem, stal Český Telecom. Ten se i nadále ocital v rukou velkých zahraničních hráčů. Během dopoledne přitom měli navrch prodejci, kteří seslali kurs ČTc až k 286 Kč. Nízké cenové úrovně pak ale následně přilákaly zájem nových kupců, kteří nakonec dopomohli tomuto titulu zkorigovat ranní ztráty a dokonce i uzavřít v kladném teritoriu (289,6 Kč; + 0,26%). Obdobným vývojem procházel i Unipetrol (- 0,25%), který dopoledne sice propadl až na 66 Kč, nicméně dík odpolednímu obnovenému zájmu kupců většinu těchto ztrát zkorigoval. Více méně jednostranným vývojem naopak procházely akcie KB, které dík setrvávající převaze nákupních příkazů prorazily rezistentní úroveň 2 600 Kč a vzrostly o 0,9% na 2 612 Kč. Akcie ČEZ naopak pod vlivem vybírání zisků upsaly 0,66% na 149,8 Kč.

Vladimír Vávra

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.02.2026
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  
17:40Končí doba vysoké návratnosti kapitálu technologických firem?
15:59Johnsonová: Bilionové IPO SpaceX? Vysoká valuace naznačuje extrémní očekávání

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data