Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Koruna zaútočila na 32,90 Kč/EUR, dolar na měsíčním maximum k euru

19.01.2004 10:45
Autor: 

Koruna dnes nejprve zaútočila na 4měsíční minimum na kurzu 32,87 Kč/EUR, poté se ale vydala směrem nahoru k současné úrovni 32,80 Kč/EUR. Dolar pokračuje v růstu na měsíční maximum k euru, koruna tak ztrácí na 26,55 Kč/USD.

Dnes nebudou zveřejněny žádné domácí ekonomické zprávy, zítra maloobchodní tržby za listopad a především v pátek zahraniční obchod za prosinec. Dnes se zdá, že naše měna konečně koreluje s regionem, mírné posilování je patrné u forintu, zlotého i slovenské koruny. O změně trendu na koruně stále nehovoříme, dnes očekáváme obchodování v pásmu 32,70 až 32,90 Kč/EUR.

Kombinace varovných komentářů ECB, politiky silného dolaru v podobě vyjádření ministra Snowa a řada pozitivních amerických makrozpráv přinutila investory nakupovat americkou měnu za euro. Dolar tak za týden posílil o více než 4 procenta, aktuálně se pohybuje na měsíčním maximu kolem 1,2340 USD/EUR.

Zatím žádné nové zprávy, dolar pokračuje ve svém korektivním růstu. Dnes je v USA svátek, což ovlivní odpolední likviditu a vypovídací schopnost případných kurzových výkyvů. Hlavní událostí tohoto týdne bude setkání ministrů financí evropské unie v Bruselu - uvidíme, jaká rétorika převládne. Za nejbližší technickou úroveň dnes považujeme 1,2305 USD/EUR (maximum ze 17. prosince).

Radim Krejčí


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.07.2026
17:03Americké akcie nebyly podle určitého pohledu nikdy levnější než nyní
15:43AFP: Čínská firma nabízí věrohodné a "vždy věrné" humanoidní roboty
13:15Porsche se chystá zrušit další 4 000 pracovních míst
12:49Investiční výhled na druhé pololetí: Poptávka po kapitálu a obrat v politice ECB a Fedu  
10:00Strnad má podle médií zájem o podíl v Pirelli
9:12EasyJet v zásadě souhlasí s nabídkou na převzetí od firmy Castlelake
6:02Trhy za sebou mají nejlepší kvartál od roku 2020. Podle stratégů ještě mají kam růst  
05.07.2026
13:18Investiční výhled na druhé pololetí: Volby vrátí na scénu politická rizika  
9:13Víkendář: AI má jiný investiční cyklus, než předchozí technologie
04.07.2026
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Nárůst inflace i fiskální podpory  
9:22Víkendář: Umělá inteligence jde zatím jen po povrchu, neměla by vést k výraznému růstu nezaměstnanosti
03.07.2026
17:18Od Východoindických společností až po SpaceX „umožňující multiplanetární život“
15:42Goldman Sachs: Trend na akciích míří stále nahoru, poklesy jsou příležitostí k nákupu
13:20Investiční výhled na druhé pololetí: Zhodnocení první poloviny roku 2026  
11:33Perly týdne: Nutnost vládní kontroly nad AI a OpenAI jako bublina
10:47Pátek bez Ameriky přináší zklidnění, akcie převážně zelené  
9:00Rozbřesk: Proč Němci končí a Španělé jdou dál, aneb souvisí spolu ekonomická výkonnost a sportovní úspěch?
8:52Slabá data z trhu práce podpořila akcie, Tesla překvapila růstem a Trumpův tlak na Fed neustává  
6:15Je AI bublina blízko prasknutí? Co říká pět oblíbených tržních indikátorů
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč