Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dolů, nahoru a dnes asi zase dolů … Wall Street jako na houpačce, Intel, Yahoo a Apple zařídí pokles

Dolů, nahoru a dnes asi zase dolů … Wall Street jako na houpačce, Intel, Yahoo a Apple zařídí pokles

15.01.2004 8:37
Autor: 

Výsledková sezóna přináší na Wall Street vysokou volatilitu a investoři hledající odpověď na otázku, zda-li loňský růst indexů může pokračovat, dále balancují na hraně růstu a propadu. Včerejší seance je tomu nejlepším důkazem poté, co v průběhu regulérního obchodování indexy umazaly většinu ztrát z úterý a rostly (DJI +1,07%, S&P +0,83%, NASDAQ +0,7%).

Dnes zřejmě budou ztrácet. Hlavní přehlídka výsledků teprve čekala a po závěru obchodování přišlo vystřízlivění. Prozatímní vývoj futures na to ukazuje ( DJI -0,43%, S&P -0,49%, NASDAQ -1,17%). Odpověď na otázku proč je jednoznačná … investoři vybrali zisky tam, kde výsledky dosáhly rekordních úrovní, a tak kyselé „jablko“ okusí ti, co drží akcie společnosti Apple Computers poté, co firma oznámila nejlepší čtvrtletí za poslední dva roky a za uplynulý rok vzrostla její tržní hodnota o 49 procent. Akcie společnosti pak po zveřejnění výsledků propadly o 5,6%.

Podobný vývoj čeká akcionáře dalších dvou společností, na které Wall Street čekala. Intel a Yahoo! stejně jako Apple dosáhly lepších výsledků. Intel však podle trhu zaváhal, co se odhadu na další čtvrtletí týče, a tak nejlépe performující titul z indexu DJI v roce 2003 ztratil 2,8%, ale v porovnání se zdvojnásobením tržního hodnoty v loni a 4,2procentním růstem letos to není až taková katastrofa. Poslední, kdo zřejmě ovlivní obchodování, bude provozovatel nejnavštěvovanější internetové stránky na světě, společnost Yahoo!. Ta v loňském roce ztrojnásobila svou hodnotu a čtvrtletní výsledky s naprostou přesností naplnily očekávání analytiků. Akcie po závěru ztratily 1,8 procenta.

O růst indexů se tak před zveřejněním těchto údajů postaraly akcie společností Rockwell Collins, která díky zvýšeným odhadů zisků vytlačily další výrobce jako GE, United Technologies a Boeing. Dalším titulem, který na sebe přilákal větší pozornost, byla telekomunikační společnost AT&T Wireless. Akcie společnosti posílily o 17 procent v návaznosti na spekulace, že je společnost na nejlepší cestě stát se majetkem buď SBC Communications nebo BellSouth.

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.03.2026
15:46FX Strategie: Íránský šok a silný dolar poslal korunu do defenzivy, ČNB sazby nezmění  
14:03OpenClaw je další ChatGPT, vychvaluje Huang platformu pro autonomní AI agenty
12:05Přes Hormuz se od začátku války dostala dvacítka lodí. Polovina byla z Číny
11:57Inflace v EU v únoru zrychlila na 2,1 procenta, v Česku zpomalila
11:01Microsoft zvažuje právní kroky kvůli cloudové dohodě mezi Amazonem a OpenAI
10:29AI agenti ženou Tencent nahoru a táhnou růst o desítky miliard dolarů  
10:23Klidná ropa trhům svědčí. Zamíchá kartami Fed nebo Micron?  
10:12MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o uveřejnění Konsolidované výroční finanční zprávy za rok 2025 a dalších dokumentů
9:45J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
9:14Rozbřesk: Zavírá ropný trh oči před realitou? Ropa za stovku je ještě levná
8:50Trump kritizuje spojence, Evropa říká „ne“. Ropa se drží u 100 USD, futures jsou v zeleném  
6:44Goldman Sachs: Na softwaru přichází stabilizace, někteří lídři mohou svou pozici udržet
17.03.2026
17:15Mýtus nabídkové inflace?
15:36Man Group uvažuje o recesi vyvolané cenami ropy, podle Tradition Dubai trhy pracují se scénářem stagflace
13:29Goldman Sachs: Největší ropný šok v historii dopadá nejvíce na naftu a letecké palivo
13:18Studie: Umělá inteligence změní trh práce, nejvíc ohrozí administrativu
12:44Šéfka Commerzbank chce zvýšit zisk a ukázat, že nabídku od UniCredit nepotřebuje
11:55Důvěra v německou ekonomiku se prudce propadla, rostoucí ceny komodit tlačí na energeticky náročné obory
11:36Evropské akcie se vydávají vzhůru, DAX ale brzdí špatná data  
10:20Objednávky za bilion dolarů a mnohem víc. Co všechno Huang na každoroční konferenci Nvidie odhalil?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:30USA - PPI, y/y
15:00USA - Průmyslové objednávky, m/m
19:00USA - Jednání Fedu, základní sazba