Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nejprve Motorola, poté přijde na řadu Intel a GE ... Wall street otevře váhavě

Nejprve Motorola, poté přijde na řadu Intel a GE ... Wall street otevře váhavě

13.01.2004 15:23
Autor: 

Americké akcie otevřou dnes pravděpodobně smíšeně až poklesem. Na vině jsou některé negativní komentáře firem a jejich uplynulé výsledky, na druhou stranu se od dalších hlavních titulů očekávají lepší než slibované výsledky hospodaření. Právě lepší výsledky by mohly podpořit trh k dalším růstům, které jsou však shora limitované možným zvyšováním úrokových sazeb FEDu. Nejnovější komentáře A. Greenspana však ukazují, že v dohledné době k tomu nedojde.

Futures amerických indexů se krátce po třetí hodině pohybují lehce v mínusu: futures indexu Dow Jones Industrial Average oslabují o 0,04% na hodnotu 10475 bodu, futures širšího indexu S&P500 ztrácejí 0,12% a pohybují se na hodnotě 1127,0 bodu, futures technologického indexu NASDAQ propadají o 0,16% na hodnotu 1542,0 bodu.

Z korporátních zpráv je to především Accenture Ltd., který dnes oslabí, důvodem je komentář o nižším zisku za uplynulé čtvrtletí, než se původně očekávalo. Konkrétně firma očekává zisk v rozmezí 21c – 27c/akcii, trh však očekával 27c/akcii. Řetězec restaurací Applebee's International Inc. také zveřejnil nižší zisky (41c/akcii) za poslední kvartál, než trh očekával (42c/akcii).

Analytik společnosti Smith Barney Daryl Armstrong od dneška začíná pokrývat druhého největšího výrobce mobilních technologií, společnost Motorola Inc. s doporučením „buy“. Dolů se asi podívají ADR společnosti SAP, vedení uvedlo, že za poslední kvartál společnost zaznamenala 3% pokles tržeb. Během tohoto týdne se naplno rozjede výsledková sezóna, investoři se však upínají na dvě jména, Intel, který bude reportovat své výsledky zítra a společnost GE, která má na programu výsledky v pátek.

Viktor Reischig


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.01.2026
6:09Na rostoucím trhu je lehké vypadat jako génius, ale když se směr otočí…
25.01.2026
10:08Víkendář: Tesla stojí na víře ve fyzickou AI, Apple by měl zahýbat se Siri
24.01.2026
10:01Víkendář: Trh míří k bublině, zatím jsou patrné jen její omezené známky
23.01.2026
19:09Stříbro poprvé nad 100 dolary, zlato u 5000 dolarů za unci
19:02První den CSG na burze: Enormní poptávka v Praze, Strnad nejbohatším zbrojařem světa
17:09Trhy věří v jedno velké tentokrát jinak…
15:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu XS2764457078 a XS2585977882
15:05Intel doplácí na nízké výrobní výnosy i slabý výhled. Valuačně ale zůstává „aktivem národní bezpečnosti“  
14:40Kapital prchá z USA. Rozvíjející se trhy lámou rekordy  
13:13Perly týdne: Jakoby medvědí trh a zlatá alternativa k dolaru
11:22Strnadovo jmění se ze dne na den více než zdvojnásobilo. Je třetím nejbohatším na světě v kategorii do 40 let
11:18Nevýrazné obchodování před dalším rizikovým víkendem  
10:28Akcie Intelu padají po výsledcích a slabém výhledu až o 14 procent
9:53ŽIVĚ: Makrokompas s Petrem Sklenářem z ČNB
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent
8:50CSG debutuje v Amsterdamu i Praze, trhy uklidňuje obrat u Grónska a Intel zklamal  
8:42Rozbřesk: Vláda od dubna zvýší platy ve veřejném sektoru, porostou rychleji než v soukromém sektoru
6:07Damodaran: Můj přístup k investicím a Buffettova past
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m