Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Za Severočeské doly by stát mohl získat až 10 miliard korun

Za Severočeské doly by stát mohl získat až 10 miliard korun

13.01.2004 9:07
Autor: 

Podle analýzy, kterou předložil Fond národního majetku vládě, má 55,4 procenta akcií Severočeských dolů hodnotu 7,496 až 10,740 miliard korun. Největší privatizační nabídka, kterou stát od zájemců o doly obdržel, činí přitom necelých sedm miliard korun (6,83 mld. Kč - J&T), píší o tom dnešní HN. Analýza však nebere v úvahu některé podmínky, které vláda pro budoucí majitele dolů stanovila (například nový majitel nesmí snižovat současný stav zaměstnanců).

Analýzu pro FNM zpracovala firma CDI Corporate Advisory. Podle ministra Urbana "stát sice musí získat maximální možnou cenu, ale musí se v ní odrážet i sociální politika." HN dále tvrdí, že zájemci jsou ochotni své cenové nabídky ještě vylepšit. To indikovala Penta (5,4 mld. Kč) a jednání o ceně se nevyhýbá ani J&T. Ocenění firmou CDI ale pomíjí i další významné podmínky vlády a např. podle Marka Dospivy z Penty "vznikla v laboratorních podmínkách."

O částce, za kterou stát doly nakonec prodá, nechce spekulovat ministr průmyslu Urban, ani ministr financí Sobotka. O privatizaci by vláda měla znovu jednat zřejmě na začátku února.

(zdroj: HN)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.03.2026
17:15Mýtus nabídkové inflace?
15:36Man Group uvažuje o recesi vyvolané cenami ropy, podle Tradition Dubai trhy pracují se scénářem stagflace
13:29Goldman Sachs: Největší ropný šok v historii dopadá nejvíce na naftu a letecké palivo
13:18Studie: Umělá inteligence změní trh práce, nejvíc ohrozí administrativu
12:44Šéfka Commerzbank chce zvýšit zisk a ukázat, že nabídku od UniCredit nepotřebuje
11:55Důvěra v německou ekonomiku se prudce propadla, rostoucí ceny komodit tlačí na energeticky náročné obory
11:36Evropské akcie se vydávají vzhůru, DAX ale brzdí špatná data  
10:20Objednávky za bilion dolarů a mnohem víc. Co všechno Huang na každoroční konferenci Nvidie odhalil?
9:08Německo zatím z fondu na investice látá především díry v rozpočtu, tvrdí výzkumníci z Ifo
8:54Rozbřesk: Porostou v eurozóně sazby? S ropou posiluje dolar
8:48Šéf Nvidie čeká do 2027 objednávky za bilion dolarů, Trump věří, že získá Kubu. Evropska zahájí poklesem  
6:09Wall Street stále věří americkým akciím. S&P 500 má podle ní prostor k dalšímu růstu  
16.03.2026
16:43PODCAST Týdenní výhled: Ropa dál roste, napětí neustupuje a do toho zasedají centrální banky  
15:57Historická zkušenost, na kterou nyní trhy moc nevěří
14:30Ropa nad sto dolary přepisuje evropský energetický sektor. Neste a Equinor táhnou, služby padají  
14:14Jak se Polsko z komunistické trosky stalo jednou z 20 největších ekonomik
13:39ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:10Nebius získal velkého zákazníka. Meta si za 27 miliard dolarů kupuje přístup k jeho AI infrastruktuře
12:30Ropa snížila tlak na akcie i dluhopisy, volatilita se snižuje  
11:03Ropa dál zdražuje, Trump vyzývá ostatní země k ochraně Hormuzského průlivu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW