Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
MF překvapilo trh, aukce státního dluhopisu byla velmi úspěšná!

MF překvapilo trh, aukce státního dluhopisu byla velmi úspěšná!

07.01.2004 14:35
Autor: 

Ministerstvo financí opět překvapilo trh. Aukce SD3,7/13 byla velice úspěšná a poptávka byla velice vysoká, přesto se MF rozhodlo, že za výnos 4,86% už nemá zájem prodávat a vydané dluhopisy v hodnotě 1,015 mld. korun si koupilo do vlastního portfolia. Přitom je zřejmé, že poptávka byla dostatečná a bylo možné dluhopisy prodat i za lepší ceny, než byly tržní bidy.

Komentář, proč se k tomu rozhodli, zatím nebyl zveřejněn, ale očekáváme, že hlavním důvodem je poslat signál trhu, že MF peníze nepotřebuje za každou cenu. Trh na výsledek aukce ihned reagoval pozitivně, SD3,7/13 získal 70 cenových bps a vytáhl s sebou i ostatní delší dluhopisy. Pokud se nestane nic významně negativního na zahraničních trzích, bude pravděpodobně bullish nálada na českém dluhopisovém trhu pokračovat, protože MF svým rozhodnutím překvapilo mnoho investorů a ti se nyní budou snažit papír dokoupit na sekundárním trhu.

Vlastimil Chvoštík, ČSOB


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.12.2025
17:27Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
17:21Cykly akciového fundamentu a jeho současné „tentokrát jinak“
16:49Americký průmysl ztrácí dech: zakázky mizí, firmy sahají k propouštění
16:09Schodek rozpočtu v listopadu vzrostl na 232,4 miliardy
16:05Nvidia rozšiřuje svá partnerství v ekosystému AI. Investovala dvě miliardy dolarů do Synopsys
14:26ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
14:10Airbus odhalil další závadu. Akcie klesaly až o deset procent
13:05PODCAST Týdenní výhled: Trump vybral nového šéfa Fedu, stoupá nervozita kolem japonských sazeb a bitcoin padá  
12:32WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024 - aktualizovaná verze
12:02FT: Partneři OpenAI si půjčili 100 miliard dolarů. Firma samotná podepsala kontrakty za 1,4 bilionu dolarů
12:00Stříbro na rekordu. Bílý kov zdvojnásobil hodnotu, zatímco zlato jde do strany
11:52Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v listopadu zhoršily
11:30Nervozita z Japonska stahuje trhy do červeného  
10:01Kryptoměny znovu pod tlakem. Bitcoin spadl na 86 tisíc dolarů
8:56GEVORKYAN oznámil nové projekty, Trump vybral nového šéfa Fedu a krypto trh pod tlakem  
8:44Rozbřesk: Jestřábí BoJ zvyšuje averzi k riziku – pomůže to euru, nebo dolaru?
8:36Primoco UAV SE: Informace o překročení hodnoty nových zakázek miliardu korun v roce 2025
6:05Predikce na rok 2026 počítají s pokračujícím růstem. Některé banky míří u S&P 500 až k 8 000 bodům
30.11.2025
9:04Víkendář: Německá ekonomika je o 1 % větší než na konci roku 2017, zatímco ta americká vzrostla o 19 %
29.11.2025
8:55Víkendář: Poukazování na chyby Američanů Evropě její problémy nevyřeší

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu