Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ - Celkový účet škod na majetku po povodních = 766 milionů korun

ČEZ - Celkový účet škod na majetku po povodních = 766 milionů korun

6.1.2004 13:22
Autor: 

Následuje úplné znění tiskové zprávy ČEZ.
Po téměř roce a půl ČEZ spolu s konsorciem pojišťoven ukončil likvidaci pojistné události na vodních a uhelných elektrárnách postižených povodněmi. Celková uznaná výše škody dosáhla 766 milionů korun, přičemž spoluúčast ČEZ činí 50 mil. Kč. Na zálohách již ČEZ obdržel od pojišťoven 580 mil. Kč.

V srpnu 2002 postihly Českou republiku rozsáhlé povodně, které způsobily značné škody na majetku ČEZ. Mezi postižené patřily vodní elektrárny Orlík, Štěchovice, Kořensko, Kamýk, Vrané, uhelná Elektrárna Mělník a čerpací stanice chladicí vody Elektrárny Ledvice. Mimo škody způsobené povodní na výrobním zařízení byl poškozen i ostatní majetek (skladové zásoby, výpočetní a telekomunikační technika, hospodářské objekty). pojišťoven 580 mil. Kč.

Vedoucím pojistitelem majetkových rizik uhelných a vodních elektráren je Kooperativa pojišťovna, a.s. pojišťoven 580 mil. Kč.

Elektrárny Orlík a Štěchovice se dosud nepodařilo uvést zcela do provozu. Jeden blok ve Štěchovicích a tři ze čtyř soustrojí elektrárny Orlík stále nemohou vyrábět elektřinu. První blok na Orlíku byl opětovně uveden do provozu v závěru loňského roku, v únoru letošního roku je plánováno zprovoznění dalšího bloku elektrárny. Obnova všech výrobních zařízení bude na vltavské kaskádě dokončena až ve druhé polovině letošního roku. pojišťoven 580 mil. Kč.

„Jde o dosud největší pojistnou událost, kterou jsme museli řešit. Svojí výší se zcela vymyká všem předchozím a pevně věřím i budoucím. Na druhou stranu povodně prokázaly, že pozornost, kterou věnujeme řízení rizik, je správná. Pojištění většiny majetku, které má ČEZ sjednáno, tak v tomto případě zabránilo částečnému snížení hodnoty pro akcionáře společnosti,“ uvedl ředitel sekce financování Jaroslav Suk. pojišťoven 580 mil. Kč.

Škody na majetku nebyly jediné, které z důvodu povodní ČEZ vznikly. Škody na výrobním zařízení způsobené povodněmi se negativně promítly i do prodeje elektřiny a podpůrných služeb. Z důvodu nižšího odběru elektřiny ČEZ také nabídl distributorům i zpětný odkup smluvně dohodnutého množství. Tato nabídka ČEZ byla ze strany distribučních společností využita.pojišťoven 580 mil. Kč.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data