Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Amerika nakonec otevře asi níže, straší jí snížené odhady zisků

Amerika nakonec otevře asi níže, straší jí snížené odhady zisků

16.12.2003 15:19
Autor: 

Zámořské akciové trhy se připravují na pokles v úvodu obchodování. A to i přesto, že se futures v jednu chvíli ocitly v plusu. Především komentáře ohledně snížených odhadů tržeb v předvánočním čase tíží americké investory.

Futures amerických indexů se krátce před otevřením drží kolem nulových změn, futures indexu Dow Jones Industrial Average nepatrně v mínusu: -0,03% (10000 bodů), futures indexu S&P500 –0,02% (1067,2 bodu), futures technologického indexu NASDAQ –0,25% (1399,0 bodu).

Pier 1 snížil odhad zisku z vánočních tržeb na 52c/akcii z původního 62 až 66 centů/akcii. Důvodem je údajně nižší počet vánočních nákupů a špatné počasí. Také Target se nechal slyšet, že některé obchody nesplňují očekávání vedení a jejich tržby jsou pod očekáváním. Nahoru by mohl jít Oracle poté, co společnost po skončení včerejšího obchodování uveřejnila své hospodaření za poslední čtvrtletí, zisk 12c/akcii je o 2 centy více než očekával trh. Motorola dnes jmenovala bývalého prezidenta Sun Microsystems Inc. svým novým CEO.

Viktor Reischig


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.07.2026
6:15Je AI bublina blízko prasknutí? Co říká pět oblíbených tržních indikátorů
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu
16:25Grantham: Nevěřit býčí propagandě
15:49Nezaměstnanost v EU zůstala v květnu na 5,9 procenta, nejníž je v ČR a Bulharsku
15:46Slabá data opět zamlžila pohled na americký trh práce, obavy z Fedu nemizí
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  
10:45Techy rozhodila zpráva Mety a japonský tlak trvá. Do toho vyjdou důležitá data  
9:28Rozbřesk: Dosažení plánovaného schodku 310 mld. Kč není bez rizika
8:56OpenAI zvažuje podíl pro americkou vládu, KNDS odkládá IPO a SK Hynix prudce klesá  
6:08Kde hledat příležitosti ve druhé polovině roku? Deutsche Bank aktualizovala své tipy
01.07.2026
22:04Wall Street zahájila druhé pololetí opatrně: Technologie v červeném, trh táhly akcie Meta Platforms  
18:08Zlato se výrazně posunulo ke své férové hodnotě. Která neexistuje
16:00Meta plánuje prodej přebytečného výpočetního výkonu. Akcie rostou o 6 %
15:28Centrální banky budou dál snižovat podíl dolaru v rezervách, do popředí jde euro a jüan  
15:15Horší hospodaření státu v polovině roku, schodek se prohloubil na 184 miliard Kč
13:50Firmy po sázce na AI nabírají propouštěné pracovníky zpět. Ukazuje se, že lidský prvek je nepostradatelný
13:43Inflace v eurozóně v červnu klesla na 2,8 procenta
12:06PODCAST Trhy & Bohatství s Petrem Pudilem: Evropa si zadělává na problém. Spořením nezbohatneme

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data