Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Rezistence na 2400 Kč prozatím brání dalšímu posilování akcií KB

    Rezistence na 2400 Kč prozatím brání dalšímu posilování akcií KB

    15.12.2003 18:04
    Autor: 

    Pražská burza v úvodu nového obchodního týdne kopírovala pozitivní vývoj na zahraničních trzích. Její hlavní indikátor - index PX 50 - přitom zpevnil o 0,8% na hodnotu 629,5 bodu. Nejaktivnější emisí se se zobchodovaným objemem 193,8 mil. Kč staly akcie Komerční banky. Ty za smíšeného zájmu zohledňovaly pozitivní sentiment na zahraničních trzích, nicméně výraznějšímu posílení bránil odpor prodejců na úrovních kolem 2400 Kč. Titul nakonec uzavřel s nárůstem o 0,46% na ceně 2385 Kč.

    Nejlépe si vedly akcie ČEZ, které částečně podpořeny „buy“ doporučením od analytiků domácího bankovního domu vzrostly o 1,7% na závěrečných 136 Kč. Při poloviční likviditě pak zhruba stejnou měrou (+1,7%) posílily také akcie Unipetrolu. Akcie Erste Bank se zrána vyhouply nad úroveň 3010 Kč, nicméně po komentářích CFO A. Treichla ohledně možného poklesu úrokové marže České spořitelny v příštích letech titul část svého nárůstu zkorigoval a nakonec uzavřel se ziskem 1,27% na 2983 Kč. Český Telecom při oboustranném zájmu dokázal zpevnit o 0,6% na 279,3 Kč. Objem obchodů ve SPADu dosáhl průměrných 543,4 mil. Kč.

    Vladimír Vávra


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    27.07.2026
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  
    12:10Přerušení bojů v Íránu dodalo trhům optimismus do začátku týdne  
    11:43Podnikatelská nálada v Německu se v červenci opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    11:04Invesco: Zlato zažilo nejhorší čtvrtletí za více než dekádu. To ale nemusí znamenat konec býčího příběhu
    10:30Shein se propadl do ztráty. Trumpova cla zasáhla byznys levné módy před vstupem na burzu
    9:14Rozbřesk: Rok od podepsání obchodního příměří připomínají transatlantické obchodní vztahy mexickou telenovelu
    8:58Čínský čipový gigant CXMT při burzovním debutu vystřelil přes 500 %. Překonal i největší banku země
    8:53ČEZ chystá nové větrné parky, Nvidia možná podpoří OpenAI  
    6:07Chanos: Energie je dostatek, do bodu přehodnocení AI investic se dostaneme během 12 měsíců
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m