Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český Telecom opět nad hranicí 270 Kč, burza koncem týdne posiluje

Český Telecom opět nad hranicí 270 Kč, burza koncem týdne posiluje

12.12.2003 10:47
Autor: 

Praha dnes otevřela nejospaleji v tomto týdnu. Během prvních minut se zobchodovalo jen nepatrné množství akcií. Do této chvíle se už obchodovalo téměř se všemi tituly, přestože objemy jsou jen velmi malé.

Největší objem zatím zaznamenal Philip Morris ČR, akcie pod tlakem domácího brokera oslabují o necelé procento (-0,9%). Jen opticky se nejlépe vede akciím Českého Telecomu (+1,23%), na titulu se totiž nezobchodoval jediný lot s povinností.

Reálně si nejlépe vede Erste Bank, která po včerejším výprodeji pod hranici 2900 Kč získává zpět ztracená procenta. Komerční banka se pravděpodobně obchoduje bez reálných objednávek a pouze pozice brokerů posunují titul o necelé půl procento výš.

Očekáváme velice klidný den, žádné výrazné akce se na titulech se nečekávají. Celkový objem do této chvíle dosáhl extrémně nízkých 84 mil. Kč, burzovní index PX-50 přidává 0,4% na hodnotu 618,7 bodu.

Viktor Reischig


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.06.2026
16:29PODCAST Týdenní výhled: Trojice problémů tížící trhy a rekordní IPO SpaceX  
15:19Nový „největší problém“, umělá inteligence a Fed
12:03AI teprve začíná, tvrdí Huang. Výprodej techu je podle něj šance na nákup  
11:25Míra nezaměstnanosti v Česku klesá. Ale jen opticky
11:09Zatímco v Evropě doznívá propad akcií, Amerika se po víkendu bude snažit zvednout  
10:39Růst japonské ekonomiky v prvním čtvrtletí po zpřesnění dat zrychlil méně
10:29Léky na obezitu míří za hranice USA. Eli Lilly a Novo Nordisk cílí na globální trh, klíčovou roli sehraje cena
10:08Průmyslová výroba v Česku v dubnu zrychlila meziroční růst na 1,5 procenta
9:30Největší italská banka Intesa nabídla 30,6 miliardy eur za domácího rivala Monte dei Paschi di Siena
9:18Rozbřesk: Rychlý růst cen nemovitostí v Česku asi zpomalí zejména v nejdražších lokalitách
8:51AI rally slábne, eskalace na Blízkém východě zvyšuje nervozitu a do toho se čekají vyšší sazby Fedu  
6:01Zapomenutý gigant s obřím dluhem. Může Xerox investory překvapit?  
07.06.2026
10:42Víkendář: Jak zamezit opakování inflace sedmdesátých let
06.06.2026
9:28Víkendář: Ponaučení pro centrální banky – vyvarujte se velkých akcí
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
16:00USA - Prodeje starších domů