Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražskou burzu již začíná ovládat předvánoční nálada

Pražskou burzu již začíná ovládat předvánoční nálada

11.12.2003 17:53
Autor: 

S blížícím se koncem roku aktivita investorů na pražské burze ve čtvrtek dále slábla. Objem obchodů v segmentu SPAD dosáhl jen 416 mil. Kč, přičemž více než 80% z této sumy tvořily obchody s třemi emisemi - Erste Bank, Komerční bankou a Český Telecomem.

Akcie Erste (-0,7%) pokračovaly v započatém sestupu, kolem úrovní 2900 Kč se však již začala objevovat podpora kupců. V protisměru se naopak vydaly akcie Komerční banky, které k přidaly dalších 0,77% na 2341 Kč. Dnešní pozitivní výkonnost lze přitom z technického pohledu chápat jako potvrzení prolomení více než dvouměsíčního sestupného trendu.

Český Telecom při převažujícím vybírání zisků upsal 0,87% na 268,6 Kč a ztrácel tak již druhým dnem v řadě. Akcie ČEZ pak při nevalném zájmu zpevnily o 0,6% na 131,3 Kč. Index PX 50 +0,42% na hodnotu 616,3 bodu, k jeho nárůstu však významnou měrou přispěly méně likvidní tituly jako např. Česká pojišťovna (+8%) a Severočeské doly (+6,3%).

Vladimír Vávra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.05.2026
17:12Co přinese nový šéf Fedu akciovému trhu?
16:09Ministři energetiky EU jednali o dani z mimořádných zisků energetických firem
15:15Výrobní inflace v zámoří vyskočila na 6 procent, posílí spekulace na růst sazeb  
14:52Rychlejší růst, lepší marže, větší ambice. Nebius svými výsledky potvrzuje hlad po výpočetní kapacitě  
14:17CSG chce získat podíl ve výrobci tanků Leopard
13:35Traders Talk: Našponovaní čipaři, levné čínské techy a očekávání od výsledků ČEZ
12:53BYD jedná s evropskými automobilkami o převzetí nevytížených továren
12:04Íránská kontrola Hormuzu a Čína by mohly pomáhat k vyřešení krize
11:07Agentura IEA: Nabídka ropy letos kvůli válce s Íránem nepokryje poptávku
10:59Akcie se odrážejí vzhůru při soustředění na jednání Trump - Si  
10:19Výhled na výsledky: ČEZ čeká slabší kvartál, čistému zisku pomůže konec windfall tax  
8:58Rozbřesk: Těžce zkoušené trhy dluhopisů čelí faktu, že americká inflace bude opět nad čtyřmi procenty
8:52Geopolitika ustupuje Trumpově výpravě do Pekingu, futures jsou v zeleném  
5:54To, co íránskou krizi prohloubilo, může nakonec obsahovat zárodek řešení
12.05.2026
22:02Americké akciové indexy dnes oslabují kvůli korekci polovodičových akcií  
17:45Mag7 nyní, před deseti lety a za deset let
16:25Průmyslové akcie se vezou na AI vlně. Rostoucí korelace ale zároveň zvyšuje jejich zranitelnost
15:16Americká inflace za duben citelně zrychlila, a není to jen o benzínu
14:38Bloomberg: EU zaostává v závodě o suroviny, příkladem je slovenská Trojárová
13:47Jedno téma, obří zisky a rostoucí riziko koncentrace. AI mění akciové trhy v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - PPI, y/y