Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ a Komerční banka táhly minulý týden akciový trh vzhůru

ČEZ a Komerční banka táhly minulý týden akciový trh vzhůru

13.05.2002 15:04
Autor: 

Obchodování s akciemi bylo minulý týden taženo především akciemi ČEZu a Komerční banky, které dohromady představovaly 57 % celkového objemu s akciemi na BCPP ve výši 131,7 mil. USD. Týdenní objem tak přesáhl o 44 % 12-měsíční průměr, a to přes středeční státní svátek. Index PX-50 posílil o 3,9 % na pátečních 479,4 bodů (15-měsíční maximum). Index PX-D zavíral týden se ziskem 4,9 % na hodnotě 1 300,7 bodů.

ČEZ přidal kvůli zájmu jak ze zahraničí tak domácích investorů o 9,3 % na své 11-měsíční maximum 98,64 Kč. Komerční banka vzrostla o 5,6 % a v pátek zavírala na 1 920 Kč, což je nejvyšší úroveň od dubna 1997. Nejvýrazněji si ale v minulém týdnu polepšil Unipetrol, když spekulace, že se Agrofertu nepodaří zajistit finance na akvizici této firmy a privatizace bude zrušena, pomohly titulu k růstu o 13,7 % na 33,87 Kč. Český Telecom stál tentokrát stranou hlavního zájmu a posílil o 3,9 % na páteční zavírací cenu 348,50 Kč. Akcie Philip Morris ČR získaly také výrazných 9,9 % na 9 169 Kč, nejvyšší hodnotu od března 1998.

Tento týden se koná řádná valná hromada Českých radiokomunikací (ve středu 15. května). V pondělí 20. května má mimořádná valná hromada ČEZu schválit plán restrukturalizace elektroenergetického sektoru.

(Jan Hájek)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.02.2026
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  
10:32Alphabet táhne dluhopisový boom. Na trh pošle i emisi se stoletou splatností
10:24Výrobce čipů TSMC v lednu zvýšil prodej meziročně o 37 procent
9:57Vývozní a dovozní ceny v Česku se loni po předchozím růstu snížily
9:40Britský těžař BP zvýšil čtvrtletní zisk o 32 procent, zastaví odkupy akcií
9:07Rozbřesk: Měla by ČNB snížit objem devizových rezerv?
8:36Akciová rally v Japonsku pokračuje, BYD podala žalobu proti Trumpovým clům, Evropa otevře zeleně  
6:03Kupovat při korekci?
09.02.2026
22:17Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech
17:52Týdenní výhled: Pondělí ovládly zprávy z Asie, trhy začínají pochybovat nad návratností investic do AI  
16:29„Nejméně logická věc na světě“ a pár valuačních poznámek k softwarové korekci
15:18Čína vyzvala domácí banky k omezení nákupů amerických státních dluhopisů. Americké výnosy mírně rostou
14:55Morgan Stanley: Využijte propadu, růst amerických technologií bude pokračovat  
11:52Japonské akcie slaví výsledek voleb. Evropa obchoduje smíšeně, dluhopisy pod lehkým tlakem  
11:37MakroMixér: Elektromobilita je teď ztrátová. Evropa Green Deal přehání, chybí nám sebevědomí i realismus

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m